ABD’de çalışan bağlılığı yaratamamanın yıllık maliyeti 500 milyar dolar

ABD’de çalışan bağlılığı yaratamamanın yıllık maliyeti 500 milyar dolar

ABONE OL
Kasım 1, 2022 04:27
ABD’de çalışan bağlılığı yaratamamanın yıllık maliyeti 500 milyar dolar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HANDE BERKTAN

Dijitalleşme ve pandeminin tesiriyle birçok yeni çalışma nizamı hayatımıza girdi ve hibrit tertipte çalışma sistemi epeyce yaygınlaştı. Yeni değişen çalışma sistemi, iş süreçlerinin dijitalleşmesini de gerektiriyor.

İnsan kaynakları alanında yapay zeka tabanlı tahliller sunan Twiser CEO’su Ongun Demirler “Geleneksel performans sistemlerinin yerini daha şeffaf, çevik, sürdürülebilir ve geri bildirim kültürüne sahip, insanı temel alan yeni jenerasyon performans sistemleri alıyor. Kurumların daha çevik olması ve yalın bir sisteme geçmesi gerekiyor. Performans idare sistemlerinde anlık datalarla yöneticilerin karar almasını sağlıyoruz. Şirket maksatlarıyla çalışan performanslarını birbirine bağlayabiliyoruz. Yapay zeka tabanlı tahlille bu ilişkiyi kurabiliyoruz.

Eski nesil çalışanlarda motivasyonu ve şirket bağlılığını artırmak donanımlı ofisler, cep telefonu ve araç temini ile sağlanabiliyordu. Yeni kuşak aslında ofisin uzağında çalışmak istiyor. Yeni kuşak çalışana, yaptığı işe mana kattığını hissettirebilmek kıymetli.

Unutulmamalı ki ABD’de çalışan bağlılığını yaratamamanın yıllık maliyeti 500 milyar dolar. Yöneticiler de kendi şirketleri için bu maliyeti göz önünde bulundurmalı” dedi.

Yatırım planlarına dair Twiser CEO’su Demirler “ABD’ de bünyesinde 30’a yakın unicorn çıkarmış Plug and Play Tech Center’dan 20 milyon dolar değerlemeyle yatırım aldık. ABD’de Houston ve Silikon Vadisinde ofislerimizi açtık. Satış ağımızı Texas bölgesiyle başlayıp doğu bölgesine hakikat genişletmeyi planlıyoruz. Başka yandan MENA bölgesinde değerli oyuncu olmak ismine yatırım için gerekli adımları atıyoruz. Gayemiz Türkiye’den çıkan yeni unicorn olmak.” açıklamasını yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.