Teşebbüsçüler CarrefourSA takviyesiyle büyüyor

Teşebbüsçüler CarrefourSA takviyesiyle büyüyor

ABONE OL
Ekim 31, 2022 00:27
Teşebbüsçüler CarrefourSA takviyesiyle büyüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küçük esnafa dayanak vermek için 2020 yılında başlattıkları bayilik sistemiyle bugün 160 bayiye ulaşan CarrefourSA, bu yıl 20’ncisi düzenlenen Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’nda CarrefourSA teminatıyla işletmesini hayata geçirmek isteyen girişimcilerle bir ortaya geldi. CarrefourSA İcra Şurası Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum, yıl sonuna kadar 200 bayiye ulaşmak istediklerini söyledi.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı Yenikapı Avrasya Dr. Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açtı. 30 Ekim’e kadar sürecek ve Türkiye franchise bölümünün nabzını tutacak olan fuarda CarrefourSA İcra Şurası Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum da perakende kesiminde bayilik sisteminde gelinen son noktayı ve amaçlarını teşebbüsçü adaylarıyla paylaştı.

“Türkiye’de 30. yılımıza sayılı günler kala, CarrefourSA olarak gelişimin bir kesimi olmak ve kendi muvaffakiyetini yazmak isteyen girişimcileri bayilik sistemiyle buluşturuyoruz” diyen CarrefourSA İcra Heyeti Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Doğrusu CarrefourSA’da telaffuzumuz doğrultusunda yılların getirdiği bu birikim ve tecrübeyi Türkiye’nin her noktasına ulaştırmayı hedefliyoruz. Bayilik sistemimizle CarrefourSA çatısı altına giren her girişimcimizi ürün ve stok idaresi, IT sistemleri, lojistik süreci ve pazarlama üzere tüm bahislerde rastgele bir bedel almadan destekliyoruz. Türkiye genelindeki 13 depomuz sayesinde Türkiye’nin her yerine ulaşabilen bir lojistik takviyesi sağlıyoruz. Muteber marka imajımız ve sahip olduğumuz büyük satın alma gücüyle de bayilerimiz için geniş bir eser yelpazesi sunuyoruz. Bayilerimiz kurumsal altyapımıza girerek kısa müddette güçlü ve sürdürülebilir bir büyüme yakalıyor. Bölüme bu haliyle birinci kere bizim kazandırdığımız bayilik yapılanması sayesinde esnaf ve teşebbüsçüler kendi işletmelerini kurarken, kuruldukları bölgedeki müşterilerine hakikat eseri, yanlışsız üreticiden hakikat fiyata CarrefourSA kalitesiyle ulaştırıyor.”

Kadın girişimcilerin sayısı artıyor

“Esnafı ve yerli girişimciyi desteklemek maksadıyla yola çıktığımız ve 2 yılı geride bıraktığımız bayilik sisteminde kıymetli bir yatırım hayata geçirdik. Bu süreçte 44 vilayette bulunan 850 mağazamızın 160’ını bayilerimiz oluşturuyor. Bu bayilerimizin 25’i bayan girişimcilerimizin idaresinde. Elbette önümüzdeki devirde bu sayıyı artırmak da kıymetli gayelerimizden biri. Hali hazırda çalışanlarının yüzde 40’ı bayan olan CarrefourSA için bayilik sisteminde de bayan girişimcilerin ön plana çıkması için takviyelerimiz devam edecek.”

3 yıl içinde 1000 bayi hedefleniyor

Mini, Harika ve Express formatlarda bayilik verdiklerini söyleyen Bulut Batum, “Bayilik yapılanması organize perakende pazarı ve Türkiye iktisadı açısından da çok kıymetli. Esnafı kaybetmek yerine kazanmak için çıktığımız bu yolda bayilik sistemi teşebbüsçü ve esnaf için çok karlı bir yatırım. Bu yatırımlar bayiliğin konsepti ve büyüklüğüne nazaran değişiklik gösterebiliyor. Küçük ve üstün konseptlerimiz için metrekare başına yatırım maliyetleri 5-7 bin TL ortasında değişiyor. Akaryakıt tarafındaki Express mağazalarımız için ise yatırımlar 6 ile 8 bin TL ortasında değişiyor. Yatırımın geri dönüş müddeti ise 2 yıl üzere kısa bir müddet içerisinde tamamlanıyor. CarrefourSA olarak bayilik sistemine gelen talepler bizim için sevindirici. Önümüzdeki 3 yıl içinde maksadımız 160 olan bayi sayımızı 1000’e çıkarmak.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.