Tarım makineleri bölümünün yeni ve memleketler arası adresi Growmach

Tarım makineleri bölümünün yeni ve memleketler arası adresi Growmach

ABONE OL
Aralık 5, 2022 01:00
Tarım makineleri bölümünün yeni ve memleketler arası adresi Growmach
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Örtü altı tarım kesiminde dünyanın en büyük fuarını Türkiye’de düzenleyen Informa, artık de Growmach, Traktör, Tarım Makinaları, Ekipmanları & Teknolojileri Fuarı’nı, 10-14 Ekim 2023 tarihlerinde Antalya Anfaş Fuar Merkezi’nde gerçekleştirecek.

Dünyanın en büyük aktiflik organizatörü Informa, 450’den fazla milletlerarası ihtisas etkinliklerini yüz yüze ve dijital olarak düzenliyor. Dünyada organize ettiği tarım fuarlarının yanı sıra bilhassa Amerika’da Farm Progress Show, Brezilya’da Agrishow tarım makineleri, Mısır’da Sahara Expo, Taiwan’da Asia Agritech ve Türkiye’de dünyanın en büyük örtü altı tarım kesimi fuarı olan Growtech’i de organize eden Informa, tarım kesimindeki deneyimi ile tarım makinaları dalının yeni ve memleketler arası fuarı Growmach’ı, küresel tarım fuarları serisine dahil etti.

Global Tarım Makineleri kesimi ve memleketler arası alıcılar fuarda buluşacak

10-14 Ekim 2023 tarihlerinde birinci kere gerçekleşecek olan Growmach, Orta Doğu, Afrika, Balkanlar, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Rusya ve BDT Ülkeleri’nden bölüm profesyonellerini, son teknolojiler ve yeni eserler ile buluşturacak.

Dünyanın en büyük örtü altı tarım kesimi fuarı Growtech’te son 3 yılda az da olsa tarım makinaları firmalarına kısım ayırdıklarını belirten Fuar Yöneticisi Engin Er, “Bu alanda iştirakçi olarak yer alan firmalar, Informa’nın iş yapış modelinden ve Growtech’in milletlerarası ziyaretçi profilinden çok etkilendiler. Türk tarım makineleri dalının memleketler arası pazarlara açılma potansiyeli ve istekleri ile de bizlere her geçen yıl artan bir halde farklı bir milletlerarası tarım makinaları fuarı yapmamız talebinde bulundular” dedi.

“Araya pandemi girmesinden ötürü 2 yıl ertelediğimiz bu proje için pazarın dinamikleri, ziyaretçi ve iştirakçi beklentileri ve tarım makineleri bölümünün maksat pazarlarını titizlikle tahlil ettik” kelamlarına yer veren Er, “Bunun yanı sıra hem ziyaretçi hem iştirakçi için maksat pazarlarda tematik TV networküne sahip olan AgroTV Türkiye ile stratejik iş iştiraki gerçekleştirdik. Klasik reklam çalışmaları yanı sıra fuara kadar olan 1 yıllık süreçte ortaklaşa roadshowlar, dalın trendlerinin konuşulacağı memleketler arası konferanslar, memleketler arası ödül merasimi üzere birçok aktiflik planladık. Dala çok kısa müddet içerisinde de profesyonel yaklaşımımız ve milletlerarası bakış açımız ile süratli bir giriş yaptık. Stand satışlarına başladığımız 3 ay için de hedeflediğimiz metrekarenin yüzde 55’ine şimdiden ulaştık. Tarım makinaları kesimine fuarcılık konusunda yeni bir heyecan ve firmalara işlerini geliştirmek, yeni pazarlar bulup ihracatlarını artırmaları için milletlerarası bir fuar kazandıracağımız için çok mutluyuz” dedi.

“Tarım makineleri kesimindeki üreticiler ihracatını artırmak istiyor”

Türkiye’nin değerli dış ticaret kalemlerinden birini oluşturan tarım, alet ve makinelerinin bölüm olarak ihracattaki hissesini arttırdığına dikkat çeken Er, “2001 yılında ülkemiz ihracatındaki hissesi 31’inci sırada yer alırken, 2020’de 15’inci sıraya yükselmiş. Salgında az da olsa daralma yaşayan dalın, bu sene üretim ve ihracat olarak büyüme gayesine girdiğini görüyoruz. Biz de fuar olarak, ihracat odaklı ziyaretçi profili ve potansiyel yeni bayi adaylarını fuarımıza getirmeyi hedefliyoruz. Daldaki iştirakçi firmalarımıza azamî faydayı sağlamak için hazırlıklarımıza devam ediyoruz” kelamlarına yer verdi.

“Fuar iştirakçileri yeni ticari fırsatlar yakalayacak”

Growmach Fuarına, traktör ve ekipman üreticileri, hasat öncesi ve sonrası tarım makineleri, hassas tarım teknolojileri ve tarım makinaları, dijital tarım platform ve servisleri alanlarında faaliyet gösteren firmalar katılacak. Fuarın ziyaretçi profili ise; tarım üreticileri, bayi adayları, distribütörler, ziraî işletme sahipleri ve Türk tarım dalına yatırım yapmayı planlayan yabancı yatırımcılar oluşuyor. Er, “Mevcut ve potansiyel ulusal ve memleketler arası müşterilerle bir ortaya gelmek ve yeni ticari fırsatlar oluşturmak için fuarımızın çok değerli bir platform olacağını düşünüyorum. Kesimin sürdürülebilirlik ve karlılık açısından nasıl geliştiğini, hangi eser ve hizmetlerin işlerini kolaylaştıracağını yakından deneyimlemeleri için milletlerarası tarım makinaları dalını Antalya’da bir ortaya getireceğiz” tabirlerini kullandı.

“Sektör için değerli bir adım”

Growmach Fuarı’nın dal ismine kıymetli bir adım olduğunu lisana getiren AGRO TV Türkiye ve Azerbaycan CEO’su Doğan Başaran “2021 yılında yaklaşık 1,5 milyar dolar düzeyinde bir ihracat gerçekleştiren ve daha da kıymetlisi dış ticaret fazlası veren Türk Tarım Makinaları kesimi ülkemizin gereksinim duyduğu mekanizasyon araçlarının tamamını üretmektedir. Bu kabiliyetle; dünyanın 100’den fazla ülkesine ihracat yapan kesimimizin ünite katma kıymetini artırmak için Informa Markets küresel gücü, tecrübesi, vizyonuyla; 15 farklı ülkeye ulaşan TV yayıncılığımızı ulusal çapta çeşitli etkinliklerle taçlandırdığımız aktiviteleri, yalnızca bu platforma özel bir halde; Milletlerarası medya tertibi, Küresel akreditasyonu olacak İnovasyon Aktifliği, Dünyanın birçok ülkesinden yenilikçi çiftçi otoritelerinin Growmach’ta buluşması, Tarım teknolojilerinde oluşan start up ve teşebbüs ekosisteminin konut sahipliği için tüm gücümüzü Growmach’e harcayacağız. Growmach’e yalnızca bir iş paydaşlığı değil, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında, kıymetlerimizi dünyaya taşıyacak, ülkemize bedel katacak küresel bir yatırım olarak bakıyoruz” dedi.

Growmach Fuarı birçok milletlerarası aktifliğe de mesken sahipliği yapacak

Ziyaretçilerin tarım makinası bölümünün ulusal ve memleketler arası üretici ve tedarikçilerine erişim fırsatı yakalayacağı fuar, kendi alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacılar ile konferans ve İnovasyon Mükafatları etkinliklerinde kamu ve özel kesimin değerli milletlerarası temsilcilerine de konut sahipliği yapacak. – ANTALYA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.