Sınıflar Yeterlilikte Yarışıyor

Sınıflar Yeterlilikte Yarışıyor

ABONE OL
Ekim 24, 2022 21:03
Sınıflar Yeterlilikte Yarışıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sakarya İHH Lideri Engin Sezer Ulusal Eğitim Bakanlığı ile İHH ortak projesi olan Düzgünlükte Yarışan Sınıflar Projesi hakkında bilgilendirme yaptı.

Sezer; Düzgünlükte Yarışan Sınıflar projesi çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren şuurlu, yardımsever ve faziletli beşerler olarak yetiştirebilmeyi temel almaktadır. Bu proje; savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık, kaza vb. sebeplerle Türkiye yahut dünyanın bir öbür ülkesinde anne/babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sıhhat, besin, giyecek ve barınma üzere temel gereksinimlerinin karşılanmasını hedeflemektedir.

Proje ülkemizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kur’an kurslarındaki öğrencilerimizin istekli katkılarıyla gerçekleşmektedir.

Bunlardan sırf biri olan Uygunlukta Yarışan Sınıflar projesiyle ise öğrenciler de çalışmalara dahil edilmiştir.

Ülkemizdeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve özel okul öğrencilerinin katılabildiği bu kampanyayla bir sınıftaki öğrenciler her ay harçlıklarından biriktirdikleri 250 lira ile yetim kalmış bir çocuğun muhtaçlıklarını yıl boyunca karşılayabiliyor.

Yetimlerin muhtaçlıklarının karşıladığı Yeterlilikte Yarışan Sınıflar kampanyası ile dünyanın farklı noktalarına “iyilik köprüleri” kuruldu. Köprünün bir ucunda yer alan yetim çocuklar bu sayede dışarıdaki tüm tehlikelerden korunarak insani bir ömür sürme fırsatı bulurken başka ucundaki yardımsever öğrenciler ise bir projede istekli olarak misyon almanın ve sorumluluk hissiyle hareket etmenin farkındalığını yaşadı.

Öğrencilerimiz kelebek tesiri misali yapacağı küçük yardımlarla, bir yetimin gereksinimini karşılayabilir, hayallerini gerçekleştirebilir.

Okullarda projemizi öğrenci kardeşlerimize anlatıyoruz. Türkiye dahil 49 ülkeden tercih edecekleri bir yetim kardeş edinebiliyorlar. Çocuklardan çok hoş reaksiyonlar ve geri dönüşler alıyoruz formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.