Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Meskeni Hizmet Binası merasimle açıldı

Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Meskeni Hizmet Binası merasimle açıldı

ABONE OL
Kasım 3, 2022 00:00
Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Meskeni Hizmet Binası merasimle açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SEKA Kültür Alanı içerisinde yer alan Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Meskeni Hizmet Binası düzenlenen programla tanıtıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şubesi paydaşlığıyla hayata geçirilen Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Meskeni Hizmet Binası, SEKA Kültür Alanı içerisinde gerçekleştirilen merasimle açıldı. Programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, “Bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimiz ile bu vatan için vücudunu feda etmiş gazilerimize yükümlülüğümüz var. Fakat bu memleketi her gün daha da güçlü bir hale getirerek şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu ödeyebiliriz” dedi.

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİ KÜLTÜR EVİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şehit yakınları ve gazilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şubesiyle birlikte Seka Kültür Alanına değerli bir bina kazandırıldı. Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Meskeni Hizmet Binası düzenlenen programla kamuoyuna tanıtıldı.

GENİŞ KATILIM

Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Meskeni Hizmet Binasının tanıtım programına Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, MHP Kocaeli Vilayet Lideri Yunus Emre Kurt, Gaziler, Şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

“TERÖRLE GAYRETİMİZE GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlara büyük bir borcumuz var. Onlar Peygamberlikten sonraki en büyük mertebeye ulaştılar. Ancak buna karşın terörle gayretimize gölge düşürmek isteyenler var. Geçtiğimiz hafta Fransa’da Avrupa Kurulu Mahallî ve Bölgesel İdareler Kongresi’ne katıldım. Eline mikrofon alan herkes ülkemizi eleştirmek için yarışıyor. Terörle çabamıza gölge düşürmeye çalışıyorlar. Mehmetçiğimiz terörle çaba ederken bizde bunlarla uğraş ediyoruz. Ülkemiz her geçen gün gelişiyor. Kongrede konuşulan bir mevzuda kayyum konusuydu. Biz onlara dedik. Seçilen Belediye Lideri Devletin resmi aracıyla mühimmat taşırken yakalandı. Fotoğrafları gösterdik, haklarında soruşturma başlatıldı. Bunun sonucunda kayyum atandı” sözlerini kullandı.

“ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE BORCUMUZ VAR”

“Bu vatan için çabamız devam edecek” diyerek konuşmasına devam eden Lider Büyükakın, “Ülkemizi elimizden almak için çalışıyorlar. Bu topraklardan bizi büsbütün söküp atacakları güne kadar da asla vazgeçmeyecekler. Biz bunun şuurunda ve farkındayız. Bunun için bu memleketin vesayetten kurtulması, ayakları üzerinde durması, tam ve bağımsız olması ve ayrılamaz bütünlüğünü savunması için var gücümüzle çaba ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Allah bu gayrette bizleri yalnız bırakmasın, mahkum etmesin. Bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizin ve bu vatan için vücudunu feda etmiş gazilerimizin acı anılarına karşı yükümlülüğümüz var. Lakin bu memleketi her gün daha da güçlü bir hale getirerek şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu ödeyebiliriz diye düşünüyorum. Dün TOGG’un banttan inişi için Sayın Cumhurbaşkanımızın düzenlediği programa katıldık. Türkiye için bir gurur vesilesiydi. Ağlamamak için kendimizi güç tuttuk. Yıllarca yapamazlar diyenler orada yaptığımızı gördü. İhtilal arabası yürüsün diye Bundan 60 sene evvel çaba veren vatan evlatlarının bütün heveslerini kıracak, umutlarını yok edecek ve bu milletin moralini bozacak formda o arabayı yürütmemeyi başardılar. Silah fabrikalarını soba fabrikalarına döndürdüler. Bunlar yurt dışındaki ve içerideki Atatürk’ün tabiriyle dahili ve harici düşmanlar. Daima olmuşlardı, bundan sonra da olacaklardır. Fakat biz yerli ve yabancı bütün vesayet odaklarını kırarak, bu milletin evlatlarının önü açıldığında neler başarabildiklerini göstermiş olduk” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI OLACAK”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek ise yaptığı konuşmada, “Mecliste Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz için çalışmalar yapıyoruz. En yakın vakitte Cumhurbaşkanımız şehit yakınları ve gazilerimizle ilgili Toplumsal Siyasetler manasında yapacağımız yenilikleri açıklayacak. Dün değerli bir ana tanıklık ettik. Cumhuriyetimizin 99 yıl periyodunu büyük bir coşkuyla kutladık ve vatan evlatlarının imzasını taşıyan TOGG’un banttan indirilişini izledik. Bizler kelamda değil, özde Cumhuriyetin bekçileriyiz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız gösterdi. Büyük gurur duyduk” açıklamasında bulundu.

“CAYDIRICILIĞIMIZI ARTTIRMALIYIZ”

Vali Seddar Yavuz ise konuşmasında şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümünü daima bir arada coşkuyla kutladık. Bir kere daha ulusal çabayı hatırladık. Yapılan fedakarlıkları bir sefer daha yad ettik. Bir kere daha böylesini acıları yaşamamak için dersler çıkardık. Birkaç hususu size hatırlatmak istiyorum. Birincisi bu topraklarda güçlü olmak kalıcı olmak istiyorsak caydırıcılığımızı arttırmalıyız. Bilim ve teknolojiyi yani dijital çağı yakalamak zorundayız. Savunma endüstrinde güçlü olmak dünya ile yarışmak zorundayız. Başka taraftan birlik ve beraberliğimizi koruma etmek, iman ve inanç ile bin yıldır sürdürdüğümüz hem dinimize hem inancımıza hem kültürümüze sahip çıkmak zorundayız.”

BİNAYI GEZDİLER

Konuşmaların akabinde Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şube Lideri ve Şehit Babası Şaban Arlı, Lider Büyükakın’a Türk Bayrağı ikram etti. Akabinde protokol üyeleri Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Konutu Hizmet Binasını gezdi.

MÜZE BÖLÜMLERİ

Şehit Yakınları ve Gazi Kültür Konutu Hizmet Binası’nda Çanakkale Şehitleri, Ulusal Gayret Şehitleri, 15 Temmuz Şehitleri ve İç güvenlik şehitleri kısmı bulunuyor. İç güvenlik ve hudut ötesi operasyonlarda hayatlarını kaybeden şehitlerimizin özgeçmişleri panolarda sergileniyor. Ayrıyeten şehitlerimizin kaleme aldığı mektuplar da müzede yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.