Schneider Electric, Karbon Yakalama Endüstrisine EcoStruxure Automation Expert ile Güç Katıyor

Schneider Electric, Karbon Yakalama Endüstrisine EcoStruxure Automation Expert ile Güç Katıyor

ABONE OL
Ağustos 25, 2023 03:00
Schneider Electric, Karbon Yakalama Endüstrisine EcoStruxure Automation Expert ile Güç Katıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

  • Schneider Electric, dünyanın öncü karbon yakalama şirketlerinden Brilliant Planet’i genişleyen ve büyüyen operasyonlarında EcoStruxure Automation Expert ile destekliyor.
  • İş ortağı Platinum Electrical Engineering ile birlikte sunduğu bu tahlil, Brilliant Planet’in global iklim değişikliği ile gayrette kritik ehemmiyet taşıyan çalışmalarına ölçeklenebilirlik ve verimlilik katıyor. 

 

Enerji idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, geliştirdiği yeni jenerasyon teknolojilerle karbon yakalama sanayisini desteklemeye devam ediyor. Şirket son olarak, alg (yosun) tabanlı karbon yakalama konusunda öncü şirket Brilliant Planet’in tahlil ortağı olacağını duyurdu. Platinum Electrical Engineering iş birliğinde Schneider Electric, Brilliant Planet’in operasyonlarına EcoStruxure Automation Expert ile güç katacak. 

Brilliant Planet, algleri uygun maliyetli bir yol olarak kullanarak karbonu gigaton ölçeğinde kalıcı ve ölçülebilir halde tutuyor. Şirket, kıyı kıyılarında, açık havada, havuz tabanlı sistemlerde büyük ölçülerde mikro yosun yetiştiriyor. Bu sistemler, birebir orman alanına kıyasla atmosferden 30 kat daha fazla karbonu hapsetmeyi mümkün kılıyor. BM Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) de karbon yakalama teknolojilerini iklim değişikliğiyle uğraş çalışmalarının değerli bir modülü olarak kabul ediyor.

Brilliant Planet, Fas’taki üç hektarlık tesisinde dört yıl süren denemeler de dahil olmak üzere sekiz yıl süren araştırma ve geliştirme çalışmalarının akabinde, artık dünya genelindeki tesislerde kullanılacak ölçeklenebilir bir platform geliştiriyor. Bu kritik çalışmada, basitçe ölçeklenebilen son derece esnek ve verimli bir denetim sistemine muhtaçlık duyan Brilliant Planet, dünyanın birinci yazılım merkezli üniversal otomasyon sistemi olan EcoStruxure Automation Expert’i AVEVA System Platform ve AVEVA Insight ile birlikte kullanarak operasyonların tam görünürlüğünü ve denetimini sağlamak için Schneider Electric Alliance Onaylı İş Ortağı olan Platinum Electrical Engineering’i seçti.  

Bu iş birliğini değerlendiren Brilliant Planet CEO’su Adam Taylor, “Gereken süratte ölçeklendirme yapabilmek için uygulamamızı modüler hale getirebilmemiz gerekiyor. Schneider Electric ve Platinum Electrical Engineering iş birliğinde sunulan tahliller, her tesiste kopyalama, yapıştırma ve ölçeklendirme yapmamızı sağlıyor. Bu da kaynakları daha verimli kullanabileceğimiz ve denetim süreçlerinde kıymetli gelişmeler sağlayabileceğimiz manasına geliyor. Bu sistemin önümüzdeki yıllarda daha yaygın bir kullanım için temel oluşturmasını hedefliyoruz” dedi.

 

Evrensel otomasyon ile yüksek verimlilik ve ölçeklenebilirlik

Geleneksel endüstriyel otomasyon sistemleri kapalı, tescilli ve donanım odaklıdır. Verimliliği optimize etmek için farklı markaların yeni teknolojilerini entegre etmek isteyen kuruluşlar için bunu sıkıntı ve maliyetli hale getirebilirler. EcoStruxure Automation Expert, birlikte çalışabilirlikte IEC 61499 standardını temel alan kozmik bir otomasyon tahlili ve bu nedenle yeni yahut mevcut üçüncü taraf ekipmanlarla basitçe entegre edilebiliyor. Bu sayede Brilliant Planet’in dünya genelindeki yeni tesislerinde de kolay ölçeklenebilirlik sağlıyor.  

Bu güçlü tahlille Brilliant Planet’in global iklim değişikliği için gerçekleştirdiği çalışmaları desteklemekten memnuniyet duyduklarını söz eden Schneider Electric Yazılım Merkezli Otomasyon Global Lider Yardımcısı Sanjith Singh, “Sürdürülebilirlik ve yeni kuşak endüstriyel otomasyon misyonumuzu gerçekleştirmemiz, sağlam Alliance İş Ortakları ve bedelli müşterilerden oluşan bir ağ ile mümkün ve bu proje her ikisine de sahip. Brilliant Planet iklim değişikliği problemine sürdürülebilir tahliller sunmak için teknolojimizi kullanırken, Platinum Electrical Engineering ise bu tahlilin verimli ve ölçeklenebilir bir halde uygulanmasında değerli bir rol üstleniyor” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.