Prof. Dr. Gökalp Öner Türkiye’nin Kültür ve Turizm elçisi

Prof. Dr. Gökalp Öner Türkiye’nin Kültür ve Turizm elçisi

ABONE OL
Ekim 30, 2022 21:15
Prof. Dr. Gökalp Öner Türkiye’nin Kültür ve Turizm elçisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, Türkiye Tanıtım Platformu (TÜTAP) tarafından Türkiye’nin Kültür ve Turizm elçisi seçildi.

Prof. Dr. Gökalp Öner’e, Türkiye Tanıtım Platformu (TÜTAP) İdare Şurası Lideri Fikret Yıldız tarafından ‘Türkiye’nin Kültür ve Turizm Elçisi Beratı’ verildi.

‘Sağlık turizminde başarılı olanlara veriliyor’

TÜTAP İdare Heyeti Lideri Fikret Yıldız, Bayan Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner’e TÜTAP (Türkiye Tanıtım Platformu) tarafından Türkiye’nin Kültür ve Turizm elçisi beratını teslim ederken şu konuşmayı yaptı; “Türkiye Tanıtım Platformu ülkemizin hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtılmasını yürüten bir platform. 15 yıldır Türkiye’nin tanıtılmasında bir çok proje yapıldı. 2019 yılında Türkiye’nin en yüksek sayılarına ulaştık, hem turist açısından, hem ulusal gelir olarak. Burada da TÜTAP’ın çok büyük katkısı oldu. Turizm çeşitliliği bakımından dünyanın en güçlü ülkesiyiz. Biz sıhhat turizmine çok kıymet veriyoruz. Bilhassa sıhhat turizmi ile kültür turizmini entegre edip daha verimli sonuçlar almayı hedefliyoruz. O yüzden sıhhat turizminde başarılı olan şahısları de ödüllendirmek, mükafatlandırmak bizim bir misyonumuz. Prof. Dr. Gökalp Öner de sıhhat turizminin içerisinde olduğundan ve başarılı çalışmalarından dolayı bu türlü bir kıymetli mükafata layık görüldü.”

“Mutluluk verici”

Prof. Dr. Gökalp Öner, hislerini şu sözlerle lisana getirdi: “Türkiye, sıhhat alanında dünyanın sayılı yerleri ortasında. Bizim de Avrupa, İngiltere ve İsveç ile ilişkilerimiz oldu. Hem ülkemizin ismini duyurmak, hem de katkı sağlamak emelli sıhhat turizmini geliştirmemiz gerekiyor. Hoş işler yapıyoruz. Hoş işlerin de hem ülkemiz, hem de dünya tarafından görülmesi de memnunluk verici.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.