Kızılay ve Kızılhaç İletişimcileri İstanbul’da Buluştu

Kızılay ve Kızılhaç İletişimcileri İstanbul’da Buluştu

ABONE OL
Ekim 31, 2022 23:30
Kızılay ve Kızılhaç İletişimcileri İstanbul’da Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

26-28 Ekim tarihleri ortasında Kızılay’ın konut sahipliğinde gerçekleştirilen “Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Bölgesel Kaynak Yaratma ve İrtibat Maharet Paylaşımı” etkinliğinde 50’den fazla ülkeden 150 bağlantı ve bağış profesyoneli İstanbul’da bir ortaya geldi.

Kızılay, İstanbul’da büyük bir tertibe konut sahipliği yaparak dünyanın farklı ülkelerinden uygunluk çalışanlarını “Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Bölgesel Kaynak Yaratma ve İrtibat Maharet Paylaşımı” etkinliğinde buluşturdu. Bu yıl İstanbul’da 7.si düzenlenen aktifliğe 50’yi aşkın ülkeden 150 irtibat ve bağış profesyoneli katılarak kesimi oldukları Ulusal Kızılay ve Kızılhaç Derneklerinde bugüne kadar edindikleri bilgi, maharet ve deneyimleri meslektaşlarıyla paylaştılar. Açılış konuşmasını Kızılay Genel Lideri Dr. Kerem Kınık’ın yaptığı aktiflikte bağlantı ve bağış alanında hayata geçirilen yenilikçi ve dijital uygulamalar, kampanyalarla oluşturulan farkındalıklar, Kızılay ve Kızılhaç derneklerinin büyümesinde bağlantı ve bağış faaliyetlerinin oynadığı rol, konvansiyonel ve toplumsal medyanın nasıl bağış aracı olarak kullanılabileceği, irtibat yaklaşımlarının toplumlara nazaran nasıl formlandığı, Kızılay ve Kızılhaç derneklerinin uygulamaya koyduğu farklı yatırım alanları, vb. bahisler üzerine yaklaşık 60 profesyonel sunum gerçekleştirdi.

“Bağış kazanım yeteneklerimizi güçlendirmek bağlantının yakın ve samimi rolüyle mümkün”

Programa katılan Kızılay Genel Lideri Dr. Kerem Kınık, “İnsanlık olarak kuvvetli vakitlerden geçiyoruz. İklim değişikliğinin sebep olduğu doğal afet ve acil durumlar her geçen gün artıyor. Dünya genelinde çatışmalar yaygınlaştı. Bilhassa bayan ve çocuklar bu krizlerden orantısız olarak etkilenen kümelerin başında geliyor. Tüm dünyada yaşanan ekonomik istikrarsızlık, milyonlarca insanı yerinden ederek göçe zorluyor. Hasebiyle her birimiz, lakin sürdürülebilir bağış sistemiyle aşılabilecek global insani bir krizle karşı karşıyayız. Milletlerarası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri olarak faaliyetlerimizi devam ettirebilmemiz için kaynak geliştirme yaklaşımlarımız, araçlarımız ve platformlarımızı yenilikçi bir sistematiğe oturtmalıyız. Her geçen gün büyüyen insani muhtaçlıkları göz önünde bulundurduğumuzda bağış, insani yardım çalışanları için çok daha değerli bir faktör haline geliyor. Bağış kazanım yeteneklerimizi güçlendirmek ismine çok kıymetli birkaç faktör var. Bunlardan en değerlisi, irtibatın yakın ve samimi rolü. Bağış topladığımız kadar irtibat yapıyoruz, irtibat yaptığımız kadar bağış topluyoruz” dedi.

Toplantıda, Ulusal Derneklerin bağış ve bağlantı alanlarında çalışan profesyoneller, ülkelerinde hayata geçirdikleri bağış ve irtibat modelleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.