Ivan Mance: “5 yıl içinde basamakları çıkacağız”

Ivan Mance: “5 yıl içinde basamakları çıkacağız”

ABONE OL
Kasım 29, 2022 03:00
Ivan Mance: “5 yıl içinde basamakları çıkacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Spor Toto 1’inci Lig’de Göztepe’nin Sportif Yöneticisi Ivan Mance, amaçlarının uzun vadeli olduğunu, 5 yıl içerisinde basamakları adım adım çıkacaklarını söyledi.

Türk sporunun birinci yabancı yatırımcısı olarak bu dönem İzmir’in ve Türkiye’nin en esaslı takımlarından Göztepe’nin futbol şubesini devralan Sport Republic’de Lider Rasmus Ankersen’in kulübün en yetkili ismi olarak görevlendirdiği Hırvat spor adamı, Demirören Ajansı’na (DHA) açıklamalar yaptı. Kaleci olarak çeşitli kulüplerde forma giydikten sonra ülkesinde HNK Rijeka grubunu sportif yönetici olarak Avrupa’ya taşıyan 39 yaşındaki Mance, Göztepe’nin potansiyeline çok inandığını, başarılı olacaklarını lisana getirdi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2022 Hüseyin Yangır Dönemi Halı Saha Futbol Turnuvası’nın Kültürpark’taki açılışına Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu, Altınordu Teknik Yöneticisi Ufuk Kahraman ve Ekmas Sportif CEO’su Barış Orhunbilge’yle birlikte katılan Ivan Mance, açılışın akabinde özel açıklamalarda bulundu. Mance, “Kulübün bölüm süreci bizim planlandığımızdan daha uzun sürdü. Bu yeni bir başlangıç. Birinci dönem her vakit gerilimli ve her vakit zordur fakat birinci kısmı geçtik ve artık önümüzde yeni meydan okumalar var. Göztepe’nin potansiyeli çok büyük fakat maksatlar bir gecede gerçekleşmeyecek, kolay olmayacak” dedi.

“PLANLARIMIZ UZUN VADELİ”

“Ne yaptığımızı kesin olarak biliyoruz. Birinci dönemde, 2 dönemde, 5 dönemde nerede olmak istediğimizi biliyoruz” diyen Mance, “Göztepe’nin bütün planları uzun vadeli. Ben buna sahiden inanıyorum. O yüzden bu projeye katıldım. Kulübün potansiyeli inanılmaz lakin olağan ki kulübün yine yapılanmaya, baştan aşağı revizyona gereksinimi var. Biz herşeyi adım adım, mantıklı yapılanmayla gerçekleştirmeyi istiyoruz. Tahminen başlangıçta acı çektik lakin uzun vadeli olarak bu proje çok büyük olacak. Bizim amaçlarımızdan biri akademi. Zira yeni bir akademi yapmak istiyoruz. Bunu Göztepe’nin geleceği için mecburî görüyoruz. Türkiye’nin en güçlü scout grubunu oluşturmak istiyoruz. Biz Türk gençlerinin yeteneklerine inanıyoruz” diye konuştu.

“ZAMAN VE SABIRA GEREKSİNİMİMİZ VAR”  

Taraftardan biraz sabır isteyen Sportif Yönetici Mance, “Şunu da anlamalıyız, Göztepe’nin Üstün Lig’den düştüğü çok travmatik bir dönemden sonra vazifeye geldik. Ruhsal olarak oyuncular, çalışanlar herkes ruhsal çöküş içindeydi. 22 yeni oyuncu getirdik. Yanılgı natürel ki yapabiliriz. Kusur yapmamak imkansız lakin daha uzun vadeli olarak bize katkı sağlayacak yapıyı inşaa ediyoruz. Bu projenin içerisindeki herkes, Lider Rasmus Ankersen, ben, Sport Republic’in her üyesi daha evvel tıpkı usullerle önemli muvaffakiyetler elde ettik. Hırvatistan’da Rijeka’da 7.5 yılda 70 milyon Euro kar ettik. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Yalnız biraz vakte muhtaçlığımız var. Taraftardan beklentimiz biraz sabır. Bu vakte yaydığımızda başarılı olacak bir proje” dedi.

“TEKNİK GRUBA İNANIYORUM”

Teknik takımda farklı bir yapılanmaya giderek Radomir Kokovic’i futbol metodolojisi yöneticisi, Ekrem Dağ’ı A ekip başantrenörü, Şakir Özkayımoğlu’nu ise teknik sorumlu olarak belirleyen Göztepe’de Mance, “Ben futbolda antrenörlerime inanıyorum. Kimin oynayacağına antrenörler karar verir. Her antrenör her vakit kazanmak ister. Radomir Kokovic, Şakir Özkayımoğlu ve Ekrem Dağ kadroyla ilgili birlikte karar verip uyguluyorlar. Biz bir yapı yaratmaya çalışıyoruz. Bu yapıda her departmanın kendine has tertip şeması olacak” açıklamasını yaptı.

“GÖZTEPE’NİN GAYELERİ BİTMEZ” 

“Biz kulübü akademiden üst yapıya ve idari yapılanmaya her düzeyde organize etmeye çalışıyoruz” diyen Ivan Mance, gayelerle ilgili, “Takıma bu dönem bir baskı uygulamıyoruz lakin biz Göztepe’yiz, maksadımız bitmez. Benim ferdî amaçlarımı sorarsanız ben her vakit en yukarıyı hayal ederim. Bu yıl, sonraki dönemler ve önümüzdeki 5 yıl için amaçlarımız var. Gerçekçi olmamız gerekirse ligin en genç gruplarından biriyiz fakat üst sıralar için talihimizi zorlayacağız. Önümüzde ocak ayındaki transfer devri de var. Ekibe gereksinim doğrultusunda destek yapabiliriz” sözlerini kullandı.

“HER HAFTA GÜZELE GİDİYORUZ”

Ivan Mance, “Transfer periyodunda uygun oyuncular aldık. Genç, uygun yerli oyuncuları bünyemize kattık. Oynamaya başladılar. Ekip her geçen hafta düzgüne gidiyor. Fizikî olarak başladığımızdan çok daha yeterli noktadayız. Scout departmanımız hala yapılanma halinde. Bu departmanda yanılgı yapmak istemiyoruz. Sport Republic’in Premier Lig’deki kulübü Southampton ve Göztepe için ortak scout departmanı kuruyoruz. Göztepe çok büyük, Southampton’dan daha büyük bir kulüp. En âlâ akademi, en uygun sistem, en âlâ scout takımını kurmak için buradayım. En büyük avantajımız Göztepe ve İzmir” dedi.

“TARAFTARLA GÜÇLÜYÜZ”

Göztepe taraftarlarının her vakit ekibin gerisinde durduklarını belirten Hırvat spor adamı, şimdiye kadar olduğu üzere bundan sonra da taraftarla birlikte güçlü olacaklarını söyledi. Ivan Mance, “Göztepe maçlarının her 90 dakikasında daima birlikte sevgi ve olumlu güç ile kadronun ve oyuncuların ardında durabilirsek durdurulamaz bir güç haline gelebileceğimizi düşünüyorum. Biz Göztepe’yiz ve kulüp aile ve aile olduğu için her vakit kulübe takviye olmalıyız” sözlerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.