Genç Teşebbüsçüler Mükafatlarını Selçuk Bayraktar’ın Elinden Aldı

Genç Teşebbüsçüler Mükafatlarını Selçuk Bayraktar’ın Elinden Aldı

ABONE OL
Ekim 31, 2022 21:18
Genç Teşebbüsçüler Mükafatlarını Selçuk Bayraktar’ın Elinden Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Take Off İstanbul” Memleketler arası Teşebbüs Tepesi Sona Erdi

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği kapsamında bu yıl beşincisi düzenlenen Take Off İstanbul kapanış günü ve ödül merasimi ile yeniden hafızalardan silinmeyecek bir aktifliğe imza attı. Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off İstanbul’un ödül merasimine katılan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti ve TEKNOFEST İdare Şurası Lideri Selçuk Bayraktar gençlere mükafatlarını takdim etti.

Son gününde yeniden dopdolu programı ile dikkat çeken dorukta gün boyunca teşebbüsçü kadrolar yatırımcılarla görüşmelere devam ederken ikinci gün sonunda yarı finale kalan 35 teşebbüs ortasında yapılan değerlendirmeler sonucunda finale kalan 10 teşebbüs belirlendi. Finale kalan 10 teşebbüs içerisinden gün içerisinde gerçekleşen son kıymetlendirme ve sunumların akabinde dereceye giren birinci 3 ödül merasiminde açıklandı.

Ödül merasimi öncesinde Take Off İstanbul sahnesi T.C Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı birebir vakitte TEKNOFEST İcra Şurası Lideri Mehmet Fatih Kacır’ı ağırladı. Gençlere özel bir sunum gerçekleştiren Kacır aktiflik ile ilgili olarak şunları söyledi; “ TEKNOFEST’in en kıymetli etkinliklerinden biri olan Take Off İstanbul’da dünyanın farklı coğrafyalarından, ülkelerinden teşebbüsçüler, yatırımcılar, özel kesimin ve kamunun yöneticileri bir ortaya geldiler. Dünyanın daha âlâ bir dünya olabilmesi ismine girişimcilerimizin geliştirdikleri yenilikçi teknolojileri şahsen gözlemleme imkânı buldular. Sahiden bölgenin en büyük teşebbüs aktifliğine konut sahipliği yapıyoruz. Bundan büyük memnunluk ve gurur duyuyoruz.

Selçuk Bayraktar “Dünyayı Şekillendirecek Teşebbüsler Take Off’tan çıkacak”

Mehmet Fatih Kacır’ın sunumunun akabinde sahneye çıkan Selçuk Bayraktar Take Off İstanbul iştirakçilerle geçmişte, birinci girişimcilik yıllarında yaşadığı birkaç anısını paylaştı. Take Off İstanbul ile ilgili olarak “ Take Off her yıl kendi üstüne koyarak giden ve geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en büyük doruğu olmayı başarmış bir aktiflik. Bu yıl 60 ülkeden iştirak var. Dünyayı şekillendirecek teşebbüslerin Take Off’tan çıkacağına inanıyoruz. Bunun içinde düzenliyoruz. İnşallah gençlerimiz azimle, inanarak, uğraşla ülkemizi muasır medeniyetlerin ötesine taşıyacaklar. İnsanlık faydasına, ülkemizin yararına birçok işler başaracaklar” formunda görüşlerini iletti.

Take Off İstanbul Birincisi Navlungo…

Uluslararası Teşebbüs Doruğu Take Off İstanbul’da finale kalan 10 teşebbüsün içerisinden dereceye girmeye hak kazanan birinci 3 teşebbüs; üçüncülük Tranzmeo, ikincilik Algbio ve birincilik mükafatı Navlungo oldu. Birinciliği elde eden teşebbüs Navlungo’nun geliştirdiği teknolojik proje ile hudut ötesi e-ticaret lojistiği ve KOBİ’lere, çevrimiçi perakendecilere ikmal tahlilleri sunuluyor. Mükafatlarını Selçuk Bayraktar’ın elinden alan teşebbüsçüler ayrıyeten birincilik mükafatı olarak 20 bin dolar, ikincilik mükafatı olarak 15 bin dolar ve üçüncülük mükafatı olarak 10 bin dolar aldılar. Take Off İstanbul kapsamında İSTKA Özel Ödülünü de Pivony isimli teşebbüs elde etti.

Take Off Büyüyerek Devam Edecek…

Türkiye’nin teknoloji teşebbüsleri için bölgesel bir merkez olma maksadına yönelik kıymetli bir tepe olan, yerli ve yabancı girişimcileri yatırımcılarla bir ortaya getiren Take Off Teşebbüs Doruğu gelecek yıllarda daha da büyüyerek devam edecek. Yurt dışından ve yurt içinden iştirakçilerin yer aldığı, 2022 yılında Türkiye’nin en büyük girişimcilik doruğu olmuş olan Take Off bundan sonraki yıllar için de maksadını büyüttü. Türkiye’nin Orta Doğu, Kuzey Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Güneydoğu Asya ve Avrupa bölgelerinde bulunan teknoloji teşebbüslerinde yatırımcılar için merkezi bir pozisyonda olması ile dikkat çeken tepe, memleketler arası güçlü teşebbüslere, mentorlara ve kurumsal firmalara konut sahipliği yapmaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.