Dallarının en büyük buluşmaları olan İntermob ve WoodTech Fuarları 22 Ekim’de kapılarını açtı

Dallarının en büyük buluşmaları olan İntermob ve WoodTech Fuarları 22 Ekim’de kapılarını açtı

ABONE OL
Ekim 23, 2022 00:00
Dallarının en büyük buluşmaları olan İntermob ve WoodTech Fuarları 22 Ekim’de kapılarını açtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ahşap, orman eserleri ve teknolojileri bölümleri ile mobilya yan sanayi bölümünün kıymetli buluşmalarından WoodTech ve İntermob Fuarları Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir defa daha eş vakitli olarak kapılarını açtı. Toplam 14 salonda gerçekleşen ve 26 Ekim’e kadar açık kalacak olan fuarlar, birinci günden ziyaretçilerden ağır ilgi gördü.

Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Ağaç Sürece Makine ve Yan Endüstrisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği (MAKSDER), Avrupa Ağaç Sürece Makinesi İmalatçıları Federasyonu (EUMABOIS) iş birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı takviyesi ile gerçekleştirilen WoodTech – 35. Milletlerarası Ağaç Sürece Makineleri, Kesici Gruplar, El Aletleri Fuarı ve İntermob – 24. Memleketler arası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Eserleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı evvelki yıllarda olduğu üzere 14 salonun hepsi dolu olarak, 22 Ekim’de ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Birinci günden ağır ilgi gören fuarları, 120’ye yakın ülkeden 60 binin üzerinde nitelikli kesim profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğluilk günkü ilgiden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, yürüttükleri faal tanıtım faaliyetlerinin olumlu sonuçlarını aldıklarının altını çizdi. Muharremoğlu: “Özellikle Balkanlar, Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika’dan ziyaretçiler bekliyoruz. Her sene artan marka değerimizle, birçok yeni iş kontaklarına platform oluyoruz. Yaptığımız yeniliklerle bölümün en büyük fuarı olma amacımızda emin adımlarla yol alıyoruz. Fuarımız her geçen yıl ihracat maksadına ve ülke iktisadına değerli bir katkı sağlıyor” dedi.

Fuarların düzenlenmesine sağladıkları katkıdan duydukları büyük memnuniyeti belirten AİMSAD İdare Şurası Lideri İsmet Toktaş: “WoodTech Fuarı ağaç sürece makine dalının Türkiye’deki en büyük buluşma noktası. AİMSAD olarak WoodTech Fuarı’nın düzenlenmesine katkı sağlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere bu yıl da üye firmalarımızla birlikte çok başarılı bir fuara imza atacağımızdan eminim. Tüm iştirakçilerimizin şimdiden güzel ve bol çıkarlı bir fuar geçirmesini temenni ediyorum” dedi.

MAKSDER İdare Konseyi Lideri Tekin ÇINAR ise “Kurulduğumuz günden itibaren MAKSDER olarak İntermob fuarına sağladığımız katkılardan ve Reed Tüyap’la yaptığımız iş birliklerimizden dolayı dernek olarak öncelikle memnuniyetimizi lisana getirmek isterim.Türk mobilya yan endüstrisinin küresel pazarlara erişiminde tesirli bir platform olan ve bölümün Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarı olma özelliği taşıyan İntermob fuarı bölümümüzün en büyük buluşma noktasıdır. Kesim olarak 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapma noktasındayız. Her yıl olduğu üzere bu yıl da başarılı bir fuar geçirmeyi hedeflemekteyiz. Tüm iştirakçilerimizin evvelki yıllardan daha güzel bir fuar geçirmelerini temenni ederim” dedi.

60 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor

Geçtiğimiz yıl fuarlara 26 ülkeden 584 firma ve firma temsilciliği katılırken, 10 bini 112 ülkeden yurtdışı ziyaretçi olmak üzere toplam 52 bin ziyaretçi ağırlandı. Bu sene 425 marka, 673 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı fuarlarda 20’nin üzerinde ülkeden alım heyeti yer alacak. Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fas, Filistin, Gürcistan, Irak, Kosova, Libya, Lübnan, Kuzey Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün üzere ülkeler başta olmak üzere birçok farklı ülkeden ziyaretçi beklenen fuarları son güne dek 60 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Business Connect Programı ile potansiyel müşteriler, yeni iş ortakları bir tık uzakta

WoodTech ve İntermob fuarları, fiziki ve online olarak hibrit formda düzenleniyor. İştirakçiler ve ziyaretçiler hem fizikî olarak fuarda hem de online platform üzerinden karşılıklı görüşebiliyorlar.

WoodTech ve İntermob Hybrid+ kapsamında sunulan online iş ağı platformu Business Connect üzerinden iştirakçi ve ziyaretçiler, dijital ortamda bir ortaya gelebiliyor, görüşme ayarlayabiliyor ve irtibatlarını buradan sürdürebiliyorlar. Business Connect Programı sayesinde iştirakçi ve ziyaretçiler, karşılıklı olarak birbirlerinin online profillerini görüntüleyebiliyor, fuar alanında ve dijital platformda yapacakları toplantılar için birbirlerine istek gönderebiliyor, birebir imajlı görüşme yapabiliyorlar. Ziyaretçiler, Tüyap’ın dijital platformu KÜRESEL üzerinden ilgilendikleri eserleri ve hizmetleri kolaylıkla filtreleyip, yanlışsız esere ve firma yetkilisine ulaşabiliyorlar.

Fuarlar 22 Ekim Cumartesi – 25 Ekim Salı 10.00 – 18.00, 26 Ekim Çarşamba 10.00 – 17.00 saatleri ortasında ziyaret edilebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.