CHP’li Sındır, 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun, tapusudur

CHP’li Sındır, 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun, tapusudur

ABONE OL
Ekim 31, 2022 22:57
CHP’li Sındır, 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun, tapusudur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yaptığı yazılı açıklamayla kutladı, Yetenekli Ünal’ın Cumhuriyet pahalarını maksat alan kelamlarına ise sert reaksiyon gösterdi.

Sındır, “Yurdumuzu tabansız bir karanlığa mahkum etmek isteyen kendini bilmez, ulusal kıymetlerden ve hislerden kopmuş siyasetçilerin akınları ne Cumhuriyetimize ne de hürriyet isteğimize asla ziyan veremez. Anadolu her vakit bağımsız Cumhuriyet’imize ve demokrasimize inananların yurdu olarak kalacaktır” dedi.

“DEV BİR ADIM!”

Cumhuriyet’in eşit yurttaşların onurlu birliği olduğunu tabir ederek kelamlarına başlayan Sındır, “29 Ekim 1923, Anadolu coğrafyası için bir dönüm noktasıdır. Aydınlığa, demokrasiye, eşit yurttaşların onurlu birliğine atılan dev bir adımdır. Bir asırlık geçmişiyle Cumhuriyet rejimi Anadolu topraklarında daima gerçek istikameti gösteren şaşmaz bir pusuladır. Ceddinin önderliğinde küllerinden yine doğan bir milletin kurtuluş savaşında sarsılmaz azmi ile erişilen zafer, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır. 29 Ekim, verilen canların, dökülen gözyaşlarının, çekilen derin acıların mirasıdır bizlere. 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun tapusudur. 29 Ekim, yurtta sulh, cihanda sulh diyen tüm ezilen, sömürülen halkların bağımsızlık ve hürriyet günüdür” dedi.

“YEGANE GÜÇ TÜRK ULUSUDUR”

Mahir Ünal’ın Cumhuriyet pahalarını amaç alan kelamlarına sert reaksiyon gösteren Milletvekili Sındır, “Demokrasiyi, hukuku ve çağdaşlığı rehber edinen yurtseverlerin ellerinde bir asırdır bir bayrak üzere yükselmiştir Cumhuriyetimiz. Yurdumuzu tabansız bir karanlığa mahkum etmek isteyen kendini bilmez, ulusal kıymetlerden ve hislerden kopmuş siyasetçilerin akınları ne Cumhuriyetimize ne de hürriyet isteğimize asla ziyan veremez. Hurafelerle hayatına istikamet verenlerin, toplumun mukadderatına sirayet etmelerine, bir asırlık kazanımlarımıza ziyan vermelerine asla müsaade vermeyeceğiz. Feodal toplum özentilerinize, teokratik devlet dileğinize asla geçit vermeyeceğiz. 99. yılında tıpkı 1923 yılında ilan edildiği coşku ve heyecanla yeniden sokaklarda olacağız. Ulusal kıymetlerimizi ve ulusal bayramlarımızı unutturmak ve itibarsızlaştırmak isteyen iktidara ve onun mensuplarına dur diyecek yegane güç Türk Ulusudur. Köken, inanç ve mezhep farkı gözetmeksizin bizi millet çatısı altında bütünleştiren ve özgür kılan Cumhuriyetimizi ebediyen yaşatacağız” dedi.

Sındır kelamlarını şöyle sonlandırdı: “Cumhuriyeti yaşatmak ve onu ileriye taşımak Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları olarak hepimizin en onurlu misyonudur. Bu vatanı bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize minnettarız. Anadolu her vakit bağımsız Cumhuriyet’imize ve demokrasimize inananların yurdu olarak kalacaktır. Yaşasın Cumhuriyet.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.