Avcılar Belediyesi vizyon çalışmaları ile dünyaya örnek oluyor

Avcılar Belediyesi vizyon çalışmaları ile dünyaya örnek oluyor

ABONE OL
Ekim 31, 2022 21:45
Avcılar Belediyesi vizyon çalışmaları ile dünyaya örnek oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uganda hükümeti Türkiye’ye örnek olan Kentsel Dönüşümde ‘Avcılar Modeli’ni incelemek için Avcılar’a geldi. Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli’yi ziyaret eden Uganda Etraf ve Şehircilik Bakanı Hon. Obiga Kania ve heyeti Avcılar’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Uganda Cumhuriyeti yeni kuracakları 9 kent için Avcılar Belediyesi’nin örnek projelerini inceledi

Türkiye’ye örnek olan ve Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli tarafından Birleşmiş Milletler’de tanıtılan Kentsel Dönüşümde ‘Avcılar Modeli’ bu kere Uganda Cumhuriyeti’nin gündeminde. Uganda Cumhuriyeti’nde kurulacak 9 yeni kent için dünyadaki kent planlamalarını inceleyen Uganda Etraf ve Şehircilik Bakanı Hon. Obiga Kania ve heyeti, Avcılar’da yürütülen belediyecilik faaliyetlerini incelemek üzere kenti ziyaret etti.

Avcılar Belediye Başkanlığı binasında lider Turan Hançerli’yi ziyaret eden Uganda Etraf ve Şehircilik Bakanı Hon. Obiga Kania ve heyeti; Avcılar’da yürütülen projeler hakkında bilgi aldı, fikir alışverişinde bulundu.

Uganda heyetine bir sunum yapan Avcılar Belediyesi yöneticileri; Kentsel Dönüşümde ‘Avcılar Modeli’, akıllı belediyecilik, belediye idare akışı, alt yapı işleri, kent planlaması, belediye gelir kalemleri, mali hizmetler üzere belediyecilik mevzularında deneyimlerini paylaştı.

Vizyoner çalışmalarımızla dünya’ya örnek oluyoruz”

Vizyoner çalışmalarının dünya’ya örnek olduğunu belirten Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli; “Bugün çok uzaklardan Doğu Afrika’dan konuklarımız vardı. Uganda Etraf ve Şehircilik Bakanı grubuyla ve konsolosla birlikte bizi, Avcılar’ı ziyaret etti. Uganda; nüfusu süratle artan, çok ağır bir kent göçü alan ve münasebetiyle buna hazırlanmak isteyen bir yer. Sayın bakan dünyanın bir çok yerindeki tecrübeleri görmek istediklerini ve Türkiye’de de Avcılar’ın çalışmaların; gerek Birleşmiş Milletler nezninde gerek Avrupa Birliği nezninde, gerekse yerelde yürütülen çalışmalarımızın dikkat çektiğini belirttiler. Bu sebeple; Avcılar’ı yakından tanımak ve Avcılar Modelini yerinde görmek ve Uganda’da yapacakları kent uygulamalarında bundan faydalanmak istediklerini söylediler. Biz de bundan çok büyük memnuniyet duyduğumuzu belirttik. Tecrübelerimizi gerek belediye lideri olarak ben gerekse farklı ünitelerdeki çalışma arkadaşlarımız bilgilendirme yapıyorlar. Biz de bir devletle bir belediyenin direkt bağlantı kurması konusunda mutluyuz. Uganda’ya bir katkımız olursa ne keyifli bize. Bu çeşit alakalar dünyanın ne kadar küçük olduğunu, bilginin hudut tanımadan ne kadar süratli yayıldığını gösteriyor. 10 yıl evvelki dünya değil, bugünün dünyasını kavrayıp yarına itimatla bakacak bir kent bir ülke ve bir dünya inşa etme vizyonuyla ilerlemeye devam ediyoruz. Avcılar 2029 vizyonumuz şimdiden dünyanın çok farklı ülkelerinden fark edildik.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.