Amerikan-Türk Cemiyeti başarılarıyla ABD’de de iz bırakan Türk girişimcileri ağırladı

Amerikan-Türk Cemiyeti başarılarıyla ABD’de de iz bırakan Türk girişimcileri ağırladı

ABONE OL
Kasım 1, 2022 00:18
Amerikan-Türk Cemiyeti başarılarıyla ABD’de de iz bırakan Türk girişimcileri ağırladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerikan Türk Cemiyetinin (ATS) klasik gala yemeği bu yıl 25 Ekim’de The Plaza Hotel New York’ta gerçekleşti. ATS eş liderleri Akbank İdare Konseyi Lideri Suzan Sabancı Dinçer ve ABDli yatırımcı Linda Wachner’ın konut sahipliğinde düzenlenen gece, hem Türkiyede hem de ABDdeki başarılarıyla ilham veren Türk teşebbüsçüler onuruna düzenlendi. Birebir gün Goldman Sachsla bir Girişimcilik Forumu da düzenleyen ATSnin iki aktifliği de büyük ilgi ile karşılandı.

Akbank İdare Heyeti Lideri Suzan Sabancı Dinçer’in eş başkanlığını yürüttüğü Amerikan Türk Cemiyeti’nin bu yıl ABD’de düzenlediği girişimcilik temalı aktifliklerine başta ABD ve Türkiye olmak üzere bütün dünyadan üst seviyede iştirak gerçekleşti.

Her yıl merakla beklenen ve Cemiyet’in imza tertiplerinden olan gala yemeği ABD’deki başarılarıyla ilham veren Türk girişimcilerin onuruna yapıldı. Türkiye ve ABD’den 400’e yakın değerli ismi bir ortaya getiren aktifliğin tertibi, Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in düğününü de organize eden Colin Cowie’ye emanet edilirken, son vakitlerde özel aktifliklerin aranan sanatkarı Chris Norton’un şefliği ve solistliğinde Casa Cipriani Jazz Club Band dinleyicilere büyüleyici bir gece yaşattı. Galaya Ant Yapı, BTC Türk, Chobani, Getir, Martı, Insider, Sierra Nevada Corporation ve Trendyol’un kurucu ve ortaklarının yanı sıra pek çok teşebbüsçü, yatırımcı, şirket ve STK yöneticisi katıldı. Hamdi Ulukaya ve Özmen ailesi başta olmak üzere Türkiye’den değerli iştirakçilerin yer aldığı geceye Clinton kampanyasına 10 milyon dolar bağışlamasıyla öne çıkan Abigail Pollak’tan eski ABD Lideri Donald Trump’ın avukatı Michael Cohen’a ABD’den de pek çok üst seviye davetli katıldı. Moda ve sanat dünyasından da isimlerin davetli olduğu galaya üç defile modeliyle katılan dünyaca ünlü modacı Naeem Khan damgasını vurdu.

Gecede bir konuşma yapan ve girişimciliğin ATS için ehemmiyetine değinen Suzan Sabancı Dinçer, Türk girişimcilerin muvaffakiyet öykülerinin herkese ilham verdiğinin altını çizdi. Sabancı Dinçer şu açıklamalarda bulundu:

“ATS’de misyona geldikten sonra 4 temel faaliyet alanı belirledik. Bunlardan birisi de girişimcilik. Türkiye’nin son yıllarda büyük bir sıçrama yapmış ve ABD’de de ilgi gören çok parlak girişimcileri var. Bu girişimcilerin iki ülkenin ekonomilerinin muvaffakiyetinde büyük rol oynayacağını düşünüyoruz. Birebir vakitte ATS’nin iki ülke ortasındaki kültürel, ticari ve ekonomik muvaffakiyet güçlendirme amacını de daha ulaşılabilir kılacaklarına inanıyoruz. İz bırakan kıssalarıyla bizi gururlandıran bu teşebbüsçüler yeni kuşağa girişimcilik motivasyonu ve ilhamı katması da ayrıyeten memnunluk verici.”

Türk teşebbüsçüler geleceğin girişimciliğini konuştu

ATS, birebir gün Goldman Sachs’la birlikte bir de girişimcilik temalı bir forum düzenledi. Goldman Sachs’in New York’taki merkezinde gerçekleştiren ve dünyadaki girişimcilik ekosisteminde yaşanan gelişmelerin konuşulduğu aktifliğe katılanlar Türkiye’nin son yıllarda büyük sıçrama yapmış ve ABD’de de çok ilgi gören girişimcilerinin öykülerini dinleme fırsatı buldu.

Goldman Sachs’ın Global Birleşme ve Satın Alımlar Lideri Dusty Philip’in açılışını yaptığı “Türkiye’de Girişimcilik” isimli aktiflikte, Chobani’nin kurucusu ve idare şurası lideri Hamdi Ulukaya, Goldman Sachs CIO’su Sharmin Mossavar-Rahmani, Getir’in kurucu ve CEO’su Nazım Salur, Insider kurucu ve CEO’su Hande Çilingir, Trendyol CMO’su Fazilet İnan, BTC Türk CEO’su Özgür Güneri, Martı kurucu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem kendi öykülerini paylaşırken girişimciliğin geleceğine dair de değerli değerlendirmelerde bulundular.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.