9 gaz şirketinin tarifesi güncellendi

9 gaz şirketinin tarifesi güncellendi

ABONE OL
Ekim 31, 2022 01:24
9 gaz şirketinin tarifesi güncellendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 9 doğalgaz dağıtım şirketinin üçüncü tarife uygulama periyodu perakende satış tarifelerinin revize edilmesine karar verdi.

EPDK’nin hususa ait Konsey kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna nazaran, Aksa Gemlik Doğalgaz Dağıtım AŞ, Aksa Karadeniz Doğalgaz Dağıtım AŞ, Aksa Ordu Giresun Doğalgaz Dağıtım AŞ, Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ, İzgaz İzmit Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ, Kargaz Kars Ardahan Doğalgaz Dağıtım Pazarlama Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ, Akmercan Muğla Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ, Akmercan Gepa Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ, Akmercan Delta Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 2022 ile 2026 yılları ortasında geçerli üçüncü tarife uygulama devrindeki perakende satış tarifeleri revize edildi.

Perakende satış tarifeleriyle şirketlerin sistem kullanım bedelleri yine düzenlendi.

Söz konusu kararlar, 1 Kasım prestijiyle geçerli olacak.

Öte yandan, Altınbaş Petrol ve Ticaret AŞ’nin Samsun Terminali İletim Tesisi’ne ait iletim tarifesi tadil edilerek onaylandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.