Sabancı Holding, Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nde (WBCSD) sürdürülebilirlikteki âlâ uygulamalarını paylaşacak

Sabancı Holding, Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nde (WBCSD) sürdürülebilirlikteki âlâ uygulamalarını paylaşacak

ABONE OL
Ekim 24, 2022 21:45
Sabancı Holding, Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nde (WBCSD) sürdürülebilirlikteki âlâ uygulamalarını paylaşacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürdürülebilir kalkınma konusunda dünyanın önde gelen iş dünyası platformlarından olan Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin (WBCSD) yıllık toplantısı, Japonya’nın başşehri Tokyo’da 25-28 Ekim 2022 tarihleri ortasında yapılacak. Fiziki ve online etkinliklerle hibrit olarak gerçekleştirilecek 4 günlük tertipte, iklim acil durumu ve sürdürülebilirlik alanındaki yol haritaları ve şimdiki gelişmeler masaya yatırılacak.

Dünyanın dört bir yanından, 400’e yakın üst seviye yönetici, akademisyen, kamu temsilcisi ve dal profesyonelinin yer alacağı tertipte, sürdürülebilirlik odaklı dönüşüm programlarının ehemmiyeti, örneklerle aktarılacak. 2020 yılından bu yana WBCSD’nin üyesi olan Sabancı Holding, sürdürülebilirlik konusundaki yeterli uygulamalarını ve tahlil tekliflerini de tertip kapsamında ziyaretçilerle paylaşacak.

Zorluklarla Uğraştaki Yol Haritasını Aktaracak

Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, aktifliğin ikinci gününde, tüm iştirakçilere açık halde düzenlenecek “2023 Japonya G7 Zirvesi’ne Gerçek – CEO’lar İçin Görünüm” başlıklı ana oturumda konuşmacı olarak yer alacak. Cenk Alper, oturumda Sabancı Topluluğu’nun, insan ve toplum odaklı olumlu tesirini artırma yolunda hayata geçirdiği öncü proje ve uygulamaların yanı sıra eşitsizliklerle gayret ve toplumsal sıkıntıların tahlili için yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verecek. Son devirde global seviyede yaşanan gelişmelerle birlikte daha eşit bir dünyaya katkıda bulunmak için iş birliğinin değerine ve iş dünyasının rolüne değinecek olan Cenk Alper, Sabancı Topluluğu’nun bu kapsamda karşılaştığı zorluklarla uğraş konusundaki yol haritasını ve yaklaşımını aktaracak. Cenk Alper, ayrıyeten güç ve iklim teknolojileri, materyal teknolojileri ve dijital teknolojiler başta olmak üzere Sabancı Topluluğu’nun ‘yeni ekonomi’ odağındaki öncü ve örnek uygulamalarını iştirakçilerle paylaşacak.

Sabancı Holding İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Küme Lideri Hakan Timur ise, toplantıların üçüncü gününde düzenlenecek “Sürdürülebilirlik Çağı: Dönüşüme Liderlik Etmek ve Gelişmek” başlıklı aktifliğe katılacak. Dünyanın net sıfır karbon seyahatinde, kurumların mobilite tahlillerinin ve faaliyetlerinin ele alınacağı aktiflikte, bilhassa elektrifikasyon altyapısı konusunda iş dünyasının daha süratli yol alabilmesi için gerekli tahlil teklifleri tartışılacak. Aktiflikte Sabancı Topluluğu’nun sürdürülebilir iş modelleri konusunda ayrıntılı bilgi verecek olan Hakan Timur, yaşanan global ve bölgesel sıkıntılar ışığında, iklim acil durumuyla ilgili genel değerlendirmelerde bulunacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.