MHP İzmir Vilayet Lideri Şahin: Yolumuz Atatürk ve Cumhuriyet Yoludur

MHP İzmir Vilayet Lideri Şahin: Yolumuz Atatürk ve Cumhuriyet Yoludur

ABONE OL
Ekim 31, 2022 02:12
MHP İzmir Vilayet Lideri Şahin: Yolumuz Atatürk ve Cumhuriyet Yoludur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Vilayet Lideri Veysel Şahin, “Cumhuriyet Türk Milletinin sonsuza dek var olma, devleti ve milletiyle ayrılamaz bir bütün olma inancının ulusal iradede karşılık bulan rejimin ismidir. Cumhuriyetimiz köklerimizden hayat bulan, bugünümüzü geleceğe taşıyan irademizdir. Cumhuriyet Atatürk’ün kutlu yolu, Başbuğ Türkeş’in ve Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin izidir. En büyük ve en manalı ulusal bayramımız kutlu olsun” dedi.

MHP İzmir Vilayet Lideri Veysel Şahin Cumhuriyet Bayramı hasebiyle bir bildiri yayınladı. Lider Şahin bildirisinde Cumhuriyetin tam manasıyla ulusal iradenin devlet yönetimine yansıması olduğunu vurguladı. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yüzyıl evvel emperyalizmin bütün oyunlarını bozarak, gerek cephede gerekse de cephe gerisinde kazanılan zaferlerle kurulduğunu da kelamlarına ekleyen Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü; “tüm varlığı ile Türk Milletinin kanının ve canının, emeğinin ve alın terinin yapıtı olan Cumhuriyetimiz Atatürk’ün veciz tabiriyle ebediyen payidar kalacaktır. Her ne koşulda olursa olsun Türk Milliyetçileri olarak Atatürk, Cumhuriyet ve İstiklal yolundan ayrılmayacağız” sözleri kullandı.

Cumhuriyeti Anlamak

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlık ve beka istikametinden çok yeterli anlaşılması gerektiğini de kelamlarına ekleyen MHP İzmir Vilayet Lideri Şahin, “Binlerce yıllık Türk tarihinin, Türk Devlet Geleneğinin ve beka gayretimizin en kıymetli kavşak noktasının Cumhuriyetimiz olduğunu bilmek, çok uygun anlamak ve kavramak gerekmektedir. Cumhuriyetimiz atalarımızın bedeli şehit kanlarıyla ödenen emeği, bugünümüzün varlık mührü ve geleceğimiz olan çocuklarımızın istiklal hazinesidir. Cumhuriyetimiz birlik ve bütünlüğümüzün teminatı, kardeşliğimizin en kuvvetli harcı ve dünyaya Türkçe haykırdığımız hürriyet sedamızdır.

Ata’nın Yolunda Cumhuriyet Nöbetindeyiz

Türk Milliyetçileri olarak ulusal kıymet ve menfaatlerden zerre şaşmadan Atatürk yolundan ayrılmayacaklarını da vurgulayan Vilayet Lideri Şahin, “Cumhuriyetimiz bütün kutsal kıymetlerimizin aynası, iman ve şuurumuzun temsilcisi ve çatısıdır. Bizler bundan yüz yıl evvel kutsal vatanımızı işgal eden emperyalistlere hak ettiği yanıtı veren Büyük Türk Milliyetçisi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının yolundan ayrılmadan Cumhuriyet nöbetindeyiz. Bu yoldan zerre ayrılmadan Cumhuriyet kıymetlerinin ve bütün mukaddesatımızın savunucuları olarak gururla tabir etmek isterim ki, en büyük ve en manalı ulusal bayramımız Cumhuriyet Bayramımız bütün Türk Milletine kutlu olsun. Şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhu şad olsun. Bu yolda uğraş edenler var olsun.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.