Lokal Kültür Platformu, Büyükşehir uyumunda buluştu

Lokal Kültür Platformu, Büyükşehir uyumunda buluştu

ABONE OL
Ekim 31, 2022 04:27
Lokal Kültür Platformu, Büyükşehir uyumunda buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir öncülüğünde bir ortaya gelen Kocaeli Mahallî Kültür Platformu üyeleri, yapacakları çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sivil Toplum Buluşmaları’ aktifliği bu sefer Kocaeli Mahallî Kültür Platformu üyelerini ağırladı. Kocaeli’nin mahallî kültürünü canlandırmak için çalışmalar yapan platform üyeleri, dayanaklarından ötürü Lider Tahir Büyükakın ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 13 lokal derneğin bir ortaya geldiği programda Lokal Kültür Müzesi’nin durumu da görüşüldü.

GENİŞ İŞTİRAKLE DÜZENLENDİ

Maide Restoran’da düzenlenen buluşmaya Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal, Daire Liderleri Raşit Fidan ve Sabahattin Yamak, Büyükşehir Koordinatörü Abdullah Köktürk, Körfez Belediye Lider Yardımcısı İbrahim Çırpan, Kocaeli Mahallî Kültür Platformu Lideri Metin Şentürk, Kocaeli Lokal Kültür Platformu Bayan Kolları Lideri Melek Portakal Çeliköz, Mahallî Kültür Platformu üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

“YEREL KÜLTÜRÜ CANLANDIRMA PROJELERİMİZ VAR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal, “Kocaeli farklı kültürleri bir ortada barındıran renkli bir kent. Fakat bu farklılıklar içerisinde kendi öz kültürünü, mahallî kültürünü tanıtma emelinde olan sizlerle bir ortaya gelmekten memnunluk duyuyoruz. Mahallî kültürle ilgili devam eden birkaç projemiz var. Bunların başında da bir mahallî kültür müzesi yapmak geliyor” dedi.

“PORTAKAL HAFIZ KONAĞI, LOKAL MÜZE OLACAK”

Kocaeli’nin mahallî kültürünü gelecek kuşaklara taşıma çabasında olduklarını vurgulayan Uysal, “Portakal Hafız Konağı, müze olarak tanımlandı. Burada Kocaeli’nin lokal kültürü sergilenerek koruma edilecek ve gelecek kuşaklara aktarılacak. Kocaeli’de unutulmaya yüz tutmuş yöresel pahaların tekrar gün yüzüne çıkması için gösterilen uğraşlara gereken dayanağı vermeye her vakit hazırız” diye konuştu.

“STK’LARA KIYMET VERİYORUZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sivil toplum kuruluşlarına büyük değer verdiğini söz eden Uysal, “Sivil toplum kuruşları bu kentin kıymetli kıymetlerinden biri. Bu sebeple bir sivil toplum daire başkanlığı kurarak bu bedele verdiğimiz kıymeti ortaya koyduk. İsmi, sanı ne olursa olsun Kocaeli’de kurulmuş olan bir sivil toplum kuruluşu bizim için önemlidir” formunda konuştu.

BÜYÜKAKIN VE BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Programda kelam alan Yerel Kültür Platformu üyeleri ise kent kültürünü canlandırmak için yaptıkları çalışmaların Büyükşehir’de karşılık bulmasının son derece kıymetli olduğunu kaydetti. Her adımda Lider Tahir Büyükakın’ın takviyesini yanlarında hissettiklerini söyleyen üyeler, yaptıkları çalışmalara verdiği dayanaktan ötürü Lider Büyükakın ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.