Lider Aydın, Seferihisar’ı yatırımlarla kuşattık

Lider Aydın, Seferihisar’ı yatırımlarla kuşattık

ABONE OL
Ekim 31, 2022 01:33
Lider Aydın, Seferihisar’ı yatırımlarla kuşattık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Seferihisar İlçe Lideri Ahmet Aydın, İlkses TV’de İlkses Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erdal Erek’in sunduğu “Siyaset Kulisi” programına konuk oldu. Erek’in sorularını yanıtlayan Aydın, Seferihisar’da gerçekleştirilen devlet yatırımlarından, devam eden projelerden ve teşkilat çalışmalarından bahsetti.


İlkses TV ekranlarında yayınlanan “Siyaset Kulisi” Programında Erdal Erek’in konuğu olan Lider Aydın, Seferihisar’da gerçekleştirilen yatırımları ve Seferihisar’ın muhtaçlıklarını anlattı. İlkses Gazetesinin dijital platformu olan İlkses TV’nin Youtube, Facebook ve dijital mecralarında yayınlanan programda Erek’in sorularını yanıtlayan Lider Aydın, programı izleyerek dijital mecralardan sorularını yönlendiren vatandaşların sorularına da karşılık verdi. Seferihisar’ın sorun ve gereksinimlerinden bahseden Lider Aydın, artan nüfusla birlikte trafik yoğunluğunun ve otopark alanı eksikliğinin kent ömrünü zorlaştırdığını lisana getirdi. Her hafta yaptıkları vatandaş görüşmeleri ile Seferihisarlı vatandaşların dilek ve şikayetlerini şimdiki olarak dinlediklerini ve her vakit temas halinde olduklarını tabir eden Lider Aydın, “Seferihisarlı hemşehrilerimizin dört yıl evvelki meseleleri neyse bugün de hala birebir, değişen hiçbir şey olmadı, bilakis arttı. Ben yaklaşık dört yıldır vazifemi sürdürüyorum ve bundaki hedefim yaşadım yere bir katma bedel sağlamak. Belediye Liderimizin da bu türlü olmalı lakin biz bunların sadece kelamda kaldığını görüyoruz” diye konuştu. Seferihisarlıların belediyeden bir ümidi kalmadığını söyleyen Lider Aydın, “Vatandaşlarımızın bizden taleplerini süratli bir biçimde sonuca ulaştırıp, yarar sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Erdal Erek’in “Seferihisar’da Tunç Bey’den beri devam eden sorun var mı” sorusu üzerine otopark ve trafik probleminin o devirden beri devam ettiğini söyleyen Lider Aydın, “Zaten üzücü olan da bu ortada bir sorun var fakat ne Büyükşehir ne de Seferihisar Belediyesi’nin bununla ilgili bir tahlil formülü yok” sözlerini kullandı.

Seferihisar yatırım almaya devam ediyor

İzleyicilerden gelen soruların da yanıtlandığı programda bir izleyicinin sorduğu Millet Bahçesi sorusunu yönelten Erdal Erek’e karşılık veren Lider Aydın, Seferihisar’da 65 bin metrekare alana kurulması planlanan Millet Bahçesinin Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından projelerinin hazırlandığını ve yakın vakitte imaline başlanacağını söyledi. Seferihisar’da spora büyük değer verdiklerini söyleyen Lider Aydın, “Geçtiğimiz yıl yenileme çalışmalarını tamamladığını İzzet Gül Stadyumu alanı içinde bulunan Seferihisar Kapalı Spor Salonu’nun yıkımına çok yakında başlanacak ve büsbütün yenilenecek. Ürkmez’de Şehidimiz Osman Koç’un ismini taşıyan ve tahsisi Seferihisar Belediyesi’ne yapılan ancak tahsisten sonra âtıl halde kalan bir stadımız var. Burası Şehidimizin ismine yakışmayan bir durumdaydı. Buranın da yenileme çalışmaları başladı, süratli bir formda devam ediyor yakında tamamlanacak ve sporseverlerin hizmetine açılacak” dedi.

Yapımı devam eden Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğündeki çalışmalara da değinen Lider Aydın, “Bir öbür çalışmamız da nüfus artışımızla birlikte ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın ve bizlerin emniyeti için misyon yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışanımızın gereksinimini karşılama noktasında yetersiz kalan İlçe Emniyet Müdürlüğü binamız yıkılıp yerine yenisinin üretimi başladı. Burada da çalışmalar planlanandan daha süratli devam ediyor. Bu bina da hem Emniyet İşçimiz için hem de vatandaşlarımız için çok konforlu ve engelli dostu bir tesis olacak. Devlet yatırımları noktasında çok şanslıyız. Seferihisar’ı yatırımlarla kuşattık” diye konuştu.

Seferihisar genelinde çabucak hemen tüm mahallelerde tamamlanan doğalgaz altyapısıyla ilgili son durumu anlatan Lider Aydın, “Doğalgaz altyapımızın yüzde doksan beşi tamamlandı. Doğalgaz çalışması tamamlanan noktalarda hemşehrilerimize ulaştırılması taşımalı olarak verilen hizmet kapasitesi doldu. Yeni yıl itibariyle İzmir Gaz tarafından ana sınır çalışması başlayacak ve vatandaşlarımız çok daha rahat bir biçimde bu hizmeti almaya devam edecek” diyerek çalışmaların sona yaklaştığının muştusunu verdi.

Seferihisar’da gereksinim olan her noktaya dokunma çabasında olduklarını vurgulayan Lider Aydın Ürkmez, Doğanbey ve Payamlı bölgelerinde hizmet veren sanayi esnafının yer derdinden ve kent içinde kalan atölyelerin hem kent dokusuna uygun olmadığında hem de esnafın rahat bir formda çalışamadığından bahsetti. Bu sorunun tahlili için Ürkmez Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ile yürüttükleri Ürkmez Sanayi Sitesi projesinin Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla Kentsel Planlama Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde devam ettiğini lisana getirip “Ürkmez Sanayi Sitesi için 103 bin metrekarelik bir alan belirlendi, bu alan içinde DSİ’ye ilişkin bir kısım vardı. İzmir Milletvekilimiz Sayın Ceyda Parçalanamaz Çankırı ile DSİ Genel Müdürümüzü bu mevzuda ziyaret ettik. Oradaki alanın tahsisi Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza yapılacak. Bu projeyle oradaki esnafımız daha düzgün kurallarda çalışmalarına devam edecek ve Ürkmez’in kent dokusuna da katkısı olacak” şeklinde konuştu.

Seferihisar’da balıkçılıkla ve teknecilikle geçimini sürdüren vatandaşların teknelerinin barınma sorunu olduğunu lisana getiren Lider Aydın, “Sığacık, Akarca ve Doğanbey’ de bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Doğanbey Balıkçı Limanı için de kurum görüşleri alındı bu noktada Seferihisar Belediyesi de olumlu görüş verdi. Sığacık’taki limanın da proje ihalesi yapıldı. Bunun yanı sıra Marina’nın bir kapasite artışı talebi vardı ve bu balıkçılarımızın kaidelerini zorlaştıracaktı. Bununla ilgili de kapasite genişletme talebi büsbütün iptal edildi. Buradaki balıkçı ve teknecilerimizin hepsinin sığınacak bir limanı olacak, müsterih olsunlar” ifadelerini kullandı.

Çiftçinin sulama sorunu bitecek

Seferihisar’ın bir kıyı kenti olmasının yanı sıra tarım noktasında da değerli olduğu söyleyen Erdal Erek’in tarım projeleriniz var mı sorusunu yanıtlayan Lider Aydın, Seferihisar’ın ülkenin en kıymetli mandalina üreticilerinden olduğunu ve Seferihisar mandalinasının ve Seferihisar’a mahsus pek çok eserin markalaştırılması noktasında çalışmaları desteklediklerini, “Bizim yerelde üretilen eserlerin aracısız biçimde tüketicilere ulaşmasıyla ilgili bir projemiz vardı. Bu noktada bayan üretici arkadaşlarımız bir kooperatif kurdu. Burada yerelde üretilen eserlerin satışı ve unutulmaya yüz tutmuş Seferihisar yemeklerin satışı yapılan bir market restoran açtılar. Şimdiyse bu eserler 50 km bir alan içinde Tarım Kredi Kooperatif Marketlerin satılacak. Böylelikle aracı ortadan kalkacak ve tüketici eserleri daha uygun fiyatlı satın alabilecek. Bu marketlere gelemeyecek olanlar için de bir dijital mağaza üzerinden Hanımeli Bayan Teşebbüsü Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin Harım Markası ile Türkiye’nin her yerinden satın alabilecekler. Bunun dışında Gödence ve Çamtepe sulama göletlerinin çalışmaları tamamlandı burada tarım yapan hemşehrilerimiz için sulama artık bir sorun olmaktan çıktı. Kavakdere Barajı’nın sulama sınırlarında büyük bir sorun vardı bunun yenilenmesi yapılacak önümüzdeki yaz dönemi buradaki çiftçilerimiz de rahat edecekler” sözleriyle tabir etti.

“Hedefimiz Seferihisar’a hizmet etmek

Vatandaşların toplumsal medya üzerinden yayına yaptıkları yorumları da okuyan Erdal Erek, bir izleyicinin “İlçe Lideri bunu yapıyorsa Belediye Lideri olsa neler yapar” yorumu üzerine “Peki siz belediye seçimlerinde aday mısınız” sorusu üzerine, bu türlü bir gündeminin olmadığını söyleyen Lider Aydın, “Öncelikli gündemimiz genel seçimler. Bu türlü bir planlamamız yok. Bizim amacımız Seferihisar’a hizmet etmek, yaptığımız her şeyi Seferihisar’a paha katmak için yapıyoruz” yanıtını verdi. Maksatlarının Seferihisar’a hizmet olduğunu ve tüm kurumlara iş birliği davetinde bulundukları lisana getiren Lider Aydın, “Belediye Liderimize da her vakit söyledik. Bizim dayanak olabileceğimiz bir hizmet varsa biz her vakit destekleriz ancak üç buçuk yıldır kendilerinin bununla ilgili bir teması olmadı” dedi.

Teşkilat çalışmalarına da değinen Lider Aydın, AK Parti Seferihisar Teşkilatının günün her saati alanda olduğunu lisana getirerek “Teşkilatımızda misyon üstlenen, yüreğini ortaya koyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. AK Parti İzmir Vilayet Başkanlığının her ilçede üye çalışması var. Üye kazandırma noktasında İzmir’de Seferihisar birinci sırada, yıl bitmeden yüzde yüz seksen beş ile maksadımızın çok üstündeyiz ve bu saha çalışmalarının bir geri dönüşü” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.