Kuveyt Türk ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden akademik iş birliği

Kuveyt Türk ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden akademik iş birliği

ABONE OL
Ekim 30, 2022 00:57
Kuveyt Türk ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden akademik iş birliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin öncü iştirak finans kuruluşu Kuveyt Türk, Yıldız Teknik Üniversitesi ile akademik iş birliğine gitti. İki kurum ortasında imzalanan protokol, ‘İşletme İdaresi Yüksek Lisans Programı’ ve ‘Dijital Dönüşüm ve Dijital Yetkinlik Geliştirme Sertifika Programı’ alanlarındaki eğitimleri kapsıyor.

Katılım finans asılları doğrultusunda geliştirdiği eser ve hizmetleriyle 33 yıldır müşterilerine hizmet sunanKuveyt Türk,Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Yıldız Teknik Üniversitesi ile akademik iş birliği protokolüne imza attı. Protokol, iki kurum ortasında, 2022-2023 eğitim öğretim yılı güz devrinden itibaren “İşletme Anabilim Kolu İşletme İdaresi Tezsiz Yüksek Lisans Programı” ile “Dijital Dönüşüm ve Dijital Yetkinlik Geliştirme Sertifika Programı” için yapılacak iş birliğini kapsıyor.

“Eğitime verdiğimiz takviyesi artırarak sürdüreceğiz”

Yapılan iş birliğiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kuveyt Türk Strateji, İK, Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Eğitimin kıymetine inanan bir kurum olarak, bu alandaki öncü kurumlardan Yıldız Teknik Üniversitesi ile bir iş birliği gerçekleştirdik. Banka çalışanlarını yahut finans alanında meslek yapmak isteyen adayları, kendilerini geliştirmelerine ve yetkinliklerini artırmalarına katkı sunan programlarla geleceğe daha donanımlı formda hazırlamak istiyoruz. İmzaladığımız protokol, İşletme İdaresi Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile Dijital Dönüşüm ve Dijital Yetkinlik Geliştirme Sertifika Programı için yapılacak eğitimin kapsamını belirliyor. Bu mutabakatla akademi ve özel dalı bir ortaya getirerek teori ve pratikteki en yeni bilgi ve tecrübesi öğrencilerle paylaşmayı hedefliyoruz. Ayrıyeten mevcut projelerimize ve yetkinliklerimizin gelişimine alanında uzman akademisyenlerimizin katkı sunacak olmasından ötürü heyecanlıyız. Yapılan muahedenin hem kendi çalışanlarımız hem de bankacılık dalı için iyi olmasını temenni ediyoruz. ‘Önce insan, evvel çalışan’ anlayışıyla eğitime verdiğimiz dayanağı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Katılım finans dalına kıymet katacak projeler hazırlanacak

Dijital Dönüşüm ve Dijital Yetkinlik Geliştirme Sertifika Programı kapsamında, pratik ve teorik bilgilerle banka çalışanlarının ve çalışan adaylarının yetkinliklerinin artırılması ve bankanın dijitalleşme süreçlerine katkı sunulması amaçlanıyor. Tezsiz Yüksek Lisans Programında ise banka çalışanlarının ve çalışan adaylarının kendilerini geliştirebilecekleri, yetkinlik ve marifetlerini artırabilecekleri bir program hazırlanması hedefleniyor. Program sonunda iştirakçiler, iştirak finans bölümüne bedel katan projeler üretecek. Böylelikle yüksek lisans eğitimi alanlar, akademik olarak alacakları teorik bilgileri iş hayatında pratiğe geçirebilecek ve yeni yetkinliklerini icra edebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.