Konak’ta Cumhuriyet Bayramı’na coşkulu kutlama

Konak’ta Cumhuriyet Bayramı’na coşkulu kutlama

ABONE OL
Ekim 31, 2022 03:21
Konak’ta Cumhuriyet Bayramı’na coşkulu kutlama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konak Belediyesi’nin Sanathane Şov Sanatları Merkezi’nde düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliğinde konuşan Lider Batur, Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğüne vurgu yaparak, “Hiç kuşku yok ki Cumhuriyet, bu topraklarda gerçekleşen hayallerin en büyüğüdür. Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir’ prensibiyle perçinlediği Türkiye Cumhuriyetimizin 99. yaşı kutlu olsun” dedi.

Konak Belediyesi’nin bir haftaya yayılan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tüm süratiyle devam ederken, Sanathane Şov Sanatları Merkezi’nde de kısa sinema gösterimi ve aktiflik düzenlendi. Konukların Sanathane’nin yanındaki Basmane Semt Merkezinin tarihi avlusunda ağırlandığı aktifliğe konut sahibi Konak Belediye Lideri Abdül Batur’la birlikte Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, CHP Mardin Vilayet Lideri Mehmet Kılıçarslan, Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Lideri Akın Küçükoğullarından, Yeterli Parti Konak İlçe Lideri Çoşkun Tatar, Demokrat Parti Konak İlçe Lideri Ziya Bedir, Gelecek Partisi Konak İlçe Lideri Başkan Oktay, Deva Partisi Konak İlçe Lideri Ali İstek Uygur, Saadet Partisi Konak İlçe Lideri Rıfat Yıldırım, Mardin Artuklu İlçe Lideri Bülent Ecevit Olcay, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri, sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri, şehit ve gazi dernekleri lider ve temsilcileri, ulusal ve mahallî basın temsilcileri ile akademisyen ve sanatkarlar katıldı. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenen aktiflikte Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Lideri Recep Yanlışsız ve idare heyeti üyesi Sertan Kısım, Lider Batur’a çiçek takdim etti. Aktiflikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yılına özel hazırlanan, Mustafa Kemal Atatürk’ün imgelerinden oluşan kısa sinema gösterimi yapıldı. Sinemanın akabinde tüm konuklar ellerindeki Türk bayraklarıyla 10. Yıl Marşını söyleyerek Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Batur: Cumhuriyet, bu topraklarda gerçekleşen hayallerin en büyüğüdür

İstiklal Marşı ve hürmet duruşuyla başlayan aktiflikte konuşan Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Cumhuriyet Bayramı’nı şu sözlerle kutladı:

“Herkes yakını görür, kimileri çok uzağı. Herkes bugünü ve yarını düşünür, kimileri ise yıllar sonrasını… Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk, daima yıllar sonrasını düşünmüş. Bir ülkeyi işgalden bağımsızlığa, esaretten özgürlüğe ve saltanattan ulusal egemenliğe taşımış. Hiç kuşku yok ki Cumhuriyet, bu topraklarda gerçekleşen hayallerin en büyüğüdür. Onun ‘Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir’ prensibiyle perçinlediği Türkiye Cumhuriyetimizin 99. yaşı kutlu olsun!”

“Bizler Atatürk’e ve Cumhuriyete her vakit bağlıyız”

Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyete ve onun kıymetlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Lider Batur, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ata’mızın bize emanet ettiği Cumhuriyete, O’nun prensiplerine, her vakit sahip çıkan bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Bizler Atatürk’e ve Cumhuriyete her vakit bağlıyız ve bağlı olmaya devam edeceğiz. Bizim Mustafa Kemal sevgimiz yüreğimizden, hiçbir vakit gitmeyecek. Şu bilinmelidir ki, bizler olduğumuz sürece Cumhuriyeti unutturmaya, Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmaya da hiç kimsenin gücü yetmeyecek.”

“Cumhuriyete sahip çıkmaya yeminliyiz”

Başkan Batur, 99’uncu yaşını dolduran Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yaşını ve daha kacını de daima birlikte göreceklerine emin olduğunu tabir etti ve “99 yıl evvel bugün ‘Yarın Cumhuriyeti kuruyoruz’ diyen, Kurtuluş Savaşımızın kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu vatan için, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı hürmetle, minnetle anıyorum. Ulu Başkanımızın bizlere emanet ettiği Cumhuriyete, sonuna kadar sahip çıkmaya yeminli olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Özuslu: Kim ne derse desin Türkiye Cumhuriyeti ebediyen payidar kalacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Özuslu da Cumhuriyet coşkusuyla dolu konuşmasında “İzmir’in gözü pek ve aydınlık insanları tıpkı Hasan Tahsin’in birinci kurşunu attığı üzere, bugün de Cumhuriyeti müdafaaya ve kollamaya muktedir ve hazırdır. Kim ne derse desin, Türkiye Cumhuriyeti ebediyen payidar kalacaktır” dedi.

Görgülüarslan: Cumhuriyet Türk ihtilal tarihinin en büyük çağdaşlaşma hareketidir

Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ise konuşmasında, Cumhuriyetin toplumu oluşturan yurttaşların her birinin yüreğinde içselleştiğini söyledi. Bu memleketin insanını özgür bireyler haline getiren sistemin Cumhuriyet olduğuna dikkat çeken Kaymakam Görgülüarslan, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet yalnızca bir idare hali değil, bunun da ötesinde Türk ihtilal tarihinin en büyük çağdaşlaşma hareketidir. Ben Konak ilçesinde bir emekçi ailesinin çocuğu olarak karşınızda kaymakam olarak bulunuyorsam, bu Cumhuriyetin ta kendisidir. Toplumda çeşitli roller edinmiş, katmanlar ortasında misyonlarını ifa eden her kesite baktığınızda, yeteneği, eğitimi, maharetiyle hak ederek gelmiş beşerler. Bütün bunlar Cumhuriyetin yapıtıdır. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.