Kıyı Ege’de üç yıllık bütçeye onay

Kıyı Ege’de üç yıllık bütçeye onay

ABONE OL
Ekim 30, 2022 03:30
Kıyı Ege’de üç yıllık bütçeye onay
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin 2023, 2024 ve 2025 mali yılı bütçesi oybirliğiyle kabul edildi. Birlik üyelerine teşekkür eden Konak Belediyesi ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği Lideri Abdül Batur, “Bizlere duyduğunuz bu itimada layık olmaya çalışacağız. Her zamanki üzere birebir anlayışla ve tıpkı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin ekim ayı olağan meclis toplantısı Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Konak Belediyesi ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği Lideri Abdül Batur idaresinde yapılan toplantıda, birliğin 2023 yılı çalışma programı ile 2023, 2024 ve 2025 mali yılı bütçesi görüşülerek, oybirliğiyle kabul edildi. Toplantıda 2022 yılı ek bütçesi de oybirliğiyle karara bağlandı.

Batur: Birebir kararlılıkla çalışacağız

Çalışma programına ve bütçeye verdikleri inanç için birlik üyelerine teşekkür eden Konak Belediyesi ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği Lideri Abdül Batur, “Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak bizlere duyduğunuz bu inanca layık olmaya çalışacağız. Bütçemizin çalışmalarımız için yararlı olması ismine, her zamanki üzere tıpkı anlayışla ve birebir kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Bütçemizin Birliği’mize güzel olmasını diliyorum” diye konuştu. Konuşmasında birlik üyeleri için hem yurtiçinde hem de yurtdışında düzenlenen eğitim seminerleri ile mevzuat bilgilendirme toplantılarının çok verimli geçtiğine de dikkat çeken Batur, çalışmaların devam edeceğini, Kuzey Kıbrıs’ta bir seminer yapılacağını kelamlarına ekledi. Batur, bu seminerler için Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Kıyı Ege Belediyeler Birliği’ne büyük takviye sunduğuna da dikkat çekerek Türkiye Belediyeler Birliği Lideri ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin’e teşekkürlerini iletti.

Öneriler TBB’ye taşınacak

Toplantıda, kaçak deşarjlarla etrafa verilen büyük zararın önüne geçilmesi, engelli vatandaşların belediye hizmetlerinden çıkarılacak ortak bir kartla yararlanmasının sağlanması ve ülke genelinde bayan konuk meskeni sayılarının artırılması gerekliliği üzerinde de durularak, ilgili çalışmaların yapılması için Türkiye Belediyeler Birliği’ne teklif götürülmesi karara bağladı. Lider Batur, Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin tüm tekliflerini Türkiye Belediyeler Birliği’nde gündeme getireceğini vurguladı. Batur, Konak Belediyesi’nin bayan konuk konutu projesinin hazır olduğunu belirterek, yakın vakitte temel atacaklarını da toplantıda aktardı.

Palmiye yerine meyve ağacı

Toplantıda ayrıyeten Kıyı Ege Belediyeler Birliği’ne üye belediyeler ortasında coğrafyalara uygun fidan paylaşımı yapılması gündeme gelirken, bölgelerde palmiye yerine başta zeytin olmak üzere meyve ağaçlarının dikilmesi teklifleri de değerlendirildi. Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin bu istikamette projeler hazırlayarak, çalışmalara başlayabileceği vurgulandı.

Yeni üye: Kavakköy

Birlik tüzüğünün 11 hususunun günün şartlarına uyumlu hale getirilmesi için değiştirilmesine karar verilen toplantıda, Gelibolu Kavakköy Belediye’sinin birliğe üyelik başvurusu da kabul edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.