Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu

ABONE OL
Ekim 30, 2022 05:21
Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

Kemer Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen toplantı Kemer Belediyesi toplumsal medya hesabından canlı olarak yayınlandı. Lider Topaloğlu toplantı öncesi iştirak sağlayan gazetecilere teşekkür ettikten sonra turizm dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

– Bu yıl Kemer’de yaklaşık 40 ülkeden konuk ağırladık

Rusya ile Ukrayna ortasındaki yaşanan gelişmeler nedeniyle turizm dönemi öncesi herkeste bir karamsarlığın hakim olduğunu hatırlatan Lider Topaloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un çalışmalarıyla Haziran ayında dönemin başladığını hatırlattı.

Topaloğlu, son iki yıla bakıldığı vakit bu yıl uygun bir turizm dönemi geçirdiklerine işaret ederek, “Tüm ülkelere kapılarımızı açtık. Bu yıl Kemer’de yaklaşık 40 ülkeden konuk ağırladık. Bu bizim için hoş bir tecrübe oldu. Yani Kemer’de yalnızca Rusya ve Ukrayna pazarı olmadığını herkes gördü. Kemer’e hiç gelmeyen İngilizler daha fazla gelmeye başladı. Artık bu durumlara nazaran hazırlık yapacağız. Evvelki yılların yaraları bir nebze de olsa sarıldı.” dedi.

– Tüm fuarlara katılacağız

Kemer Belediyesi olarak tüm fuarlara katılacaklarının altını çizen Lider Topaloğlu, birinci olarak 6 Kasım’da Londra’daki fuara katılacaklarını aktardı.

Topaloğlu, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam’ın da takviyeleriyle fuar alanında Kemer’e yer ayrıldığına vurgu yaparak, “İngiltere’ye çıkarma yapıyoruz. İngiltere’nin en büyük turizm acenteleri bizden randevu istedi. Orada görüşeceğiz. İngiltere’deki öteki kıymetli acentelerle de görüşmelerimiz olacak. Gerisinden Hollanda, Polonya, Çekya, Almanya ve Rusya fuarlarına da katılacağız. Tüketici fuarları olarak da Almanya Hamburg, Münih, Nürnberg ve Stuttgart fuarlarına katılacağız. Kemer artık turizmde hak ettiği hizmeti alacak.” diye konuştu.

Otellerimiz yenileniyor

Kemer’deki otellerin artık kendilerini yenilediğine dikkat çeken Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Çamyuva Mahallesi’ndeki yıllardır boş duran Naturland Otel son evraklarını hazırlıyor. Kurumsal bir firma oteli aldı. Kemer’in birinci turizm yerlerinden olan Club Med Otel’i yıkılarak yerine yenisi yapılacak. Evraklarını hazırlıyorlar. Bunlar Kemer’deki çıtanın yükseldiğini gösterecektir.”

Kemer Belediyesi olarak ilçede yaptıkları hizmetlerden de bahseden Lider Topaloğlu, alt ve üstyapı çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Alt ve üstyapı çalışmalarımız süratle devam ediyor

Topaloğlu, Kemer’de alt ve üstyapı çalışmalarına büyük yatırımlar yaptıklarını ve yapamaya da devam ettiklerini söz ederek, “Çamyuva Mahallesi’ndeki Hayıtlıgöl mevkisinde her kış su baskınları yaşanıyordu. Arkadaşlarımız çalıştı ve oradan gelen yağmur suyunu U kanal ile atmayı düşünüyoruz. Toplama merkezi yaptık. 3 tane motor geldi ve montajı yapılıyor. İnşallah buna bir tahlil bulmuş olacağız. Tekirova Mahallesi’ndeki Cumayeri mevkisindeki dere ıslahında da sona gerçek geldik. Burada bir köprü de yapıyoruz. Yıllardır yapılamayan bu hizmet için Tekirova halkı dua ediyor. Çamyuva’daki kapalı pazar yerimizde de sona yanlışsız geliyoruz. Yıllardır çözülemeyen Tekirova’nın imar planlarını çözdük. Yazı tapuya geldi ve tapular basılmaya başlandı. Tapularımızı da en kısa müddette dağıtacağız. 40 yıldır çözülemeyen Beldibi Mahallesi’nin imar planlarının Beldibi 3’ten Akka Otel’in karşına kadar olan yerin 18 uygulamasını yaptık. Kemer Belediye ve Antalya Büyükşehir Belediye encümenlerinden geçti. Şu anda askıda. İtirazlar olursa tekrar kıymetlendirme yapacağız. Çıralı’nın imar planları 8 aydır Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’nda genel müdürün önünde imza bekliyor. Biz mahkeme kararını uyguladık lakin çözülmedi. Çabamız sürüyor.” diye konuştu.

– Eğitime katkılarımız devam ediyor

Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla eğitime büyük dayanak vermeye devam ettiklerini anlatan Topaloğlu, şöyle konuştu:

“Okulların açılmasıyla bin 500 üzerinde lise öğrencisini C plakalı servislerle fiyatsız taşıyoruz. Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kursu’nda 300 öğrencimiz üniversiteye fiyatsız hazırlanıyor. Kırtasiye materyallerini öğrencilerimize fiyatsız olarak dağıttık. Okullara takviyelerimiz sürüyor. Kemer’de ikamet eden 887 öğrenciye ayda 700 lira burs dayanağı veriyoruz. Bu hususta dayanak olan hayırseverlere ve turizmcilere teşekkür ediyorum.”

Başkan Topaloğlu, AK Parti Kemer İlçe Lideri İsmail Selami Minta’nın kendisi hakkındaki savları ile ilgili de açıklamalarda bulunarak, Kemer Belediyesi’nin Ekim ayı meclisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bir yazısını okuduğunu hatırlattı.

Yazıyı okuyana teşekkür bize hakaret

Yazıya istinaden Minta’nın kendilerine karşı bir açıklama yaptığını tabir eden Topaloğlu, “Atalarından yahut dedelerinden yer kalmasına biz itiraz etmedik. Biz bakanlığın gönderdiği yazıyı okuduk lakin sayın Minta yazıyı gönderen bakanlığa teşekkür ediyor, yazıyı okuduk diye bize hakaret ediyor. Berbat kelam sahibine aittir. Kındılçeşme’nin yapılan imar planına 2019’da Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe’nin yazısıyla itiraz edilmiş. Benim 45 dönüm yerimi yeşil alana ayırıyorsun, devleti ziyana uğratıyorsun, burası müstakil parsel ve turizm tesisi, otel alanı, konaklama alanı olsun. Bu devletin hakkını yiyemezsin diyor. Yazılar burada. Benim okuduğum yazı şuydu. Bakanlığın acil yazısı. 2634 sayılı Kanunun 7. Unsuru emredilen kararına açıkça karşıtlık teşkil etmektedir. Sen burada bakanlığın görüşü alınmaksızın satışın yapılmadığı anlaşılmıştır diyor. Bizden görüş almadın diyor. Gerisinden devam ediyor. 2634 sayılı Kanunun 7. Hususu açık ve emredici nitelikteki önleme karşıt olarak Bakanlığımızdan rastgele bir görüş alınmaksızın satışı yapılmış olan 1737, 1337, 1373, 1374 parsel numaralı taşınmazların satış süreçleri iptal edilerek yine hazine ismine tescil edilmesi tekrar birebir kanun kararına karşıt olarak satış süreçleri devam eden 1447 parsel numaralı taşınmaz ve bu taşınmazın deniz tarafında bulunan yaklaşık bin metrekare yüzölçümlü devletin hükümetin tasarrufu altında kalan alanlara yönelik satış süreçlerinin acilen durdurulması ve iptaline diye acil olarak geçiyor. Yazı budur. Ben Turizm Bakanlığı’nın bize gönderdiği yazıyı okuyorum. Sayın Lider Turizm Bakanlığı’na teşekkür ediyor. Biz yazıyı okuduk diye bize hakaret ediyor.

Bakın diyor ki, Ulusal Emlak’a gönderilen bu yazıyı siz nereden temin ettiniz?” Yazının dağıtımına baktığınız vakit Kemer Belediye Başkanlığı da yazıyor. Yani biz bir yerlerden evrak toplamadık. Yazı bize geldi esasen. Ben yalnızca Bakanlığın bize acil diye gönderdiği yazıyı okuyorum. Bu kanunu Kemer Belediye Meclisi çıkarmadı. TBMM çıkardı. Herkes de buna uymak zorundadır. Diyor ki “Burada Bakanlıktan müsaade aldın mı? almadın mı?” Yani ceddinden dedesinden kalmasına biz itiraz etmiyoruz. 50 dönüm olsun, 100 dönüm olsun hürmet duyarız. Benden müsaade alınmadı diye Bakanlık söylüyor ben de bu yazıyı okurum. Ondan sonra da yazıyı gönderene teşekkür ediyor bize de hakaret ediyor. Artık bunun örneklerini de vereceğim diyen Lider Topaloğlu “Türkiye’de örnekleri çok lakin Kemer’de iki tane örnek var” diyerek. Göynük’te Yalınlara ilişkin olan ve onların da atalarından dedelerinden kalan kara kilise denen yer ile ilgili de Bakanlık tıpkı yazıyı yazdığını ve satışının yapılamadığını evrakları göstererek aktardı. Lider Topaloğlu ayıca Tekirova Mahallesinde satışının yapılmasına karşın iptal edilen 953 parselin hazineye parasının ödenip tapunun alınmasına karşın Kültür ve Turizm Bakanlığı kanalı ile birebir formda iptalinin sağlandığını evrakları ile gösterdi.

Kimsenin malında Kemer Belediyesi’nin gözü yok

Şimdi burada bu yerler satılabilir. Ücretsiz verilebilir. Trampa edilebilir ancak bunu yaparken Bakanlık “Bana soracaksın” diyor. Soranların hepsinin durumunu gördünüz. Göynük’te alamadılar. Tekirova’da parasını verip tapusunu alanların satışı da iptal edildi. Artık Sayın Ak Parti Kemer İlçe Lideri İsmail Selami Minta’nın dediği üzere bizim, Kemer Belediyesi’nin onların ya da kimsenin malında mülkünde gözü yok. Allah daha çok versin. Hürmet duyarım. Daha çok olursa memlekete yararı olur. Ancak biz burada diyoruz ki Bakanlığın yazısını okuyoruz. Bahsin aslı budur. Bu resmi evrakları da gazeteci arkadaşlarımıza dağıtıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.