“Her Çocuk İçin, Ben”

“Her Çocuk İçin, Ben”

ABONE OL
Ekim 31, 2022 04:54
“Her Çocuk İçin, Ben”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ICF Türkiye ve UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi iş birliğinde, gelecek jenerasyonlara manalı bir dokunuş:

ICF Türkiye, UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi iş birliğinde yepisyeni bir toplumsal yarar projesini hayata geçiriyor.

“Her Çocuk için, Ben” projesiyle, etkin ICF Türkiye üyesi koçlar tarafından verilecek istekli koçluk dayanağıyla, UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’nin bilhassa alanda her koşul altında çalışan “yüz yüze” gruplarının duygusal dayanıklılığının artması, liderlik tekniklerinin gelişmesi ve kapasitesinin artmasıyla, çocuklar için daha uygun sonuçlar üretmelerine katkıda bulunmak hedefleniyor.

İki faz olarak planlanan ve 7 ay sürecek projede, grupların uyumunu yapan ofis çalışanlarının yanı sıra; yüz yüze gruplarına de istekli küme koçluğu hizmeti sunulacak. ICF Türkiye’nin, 4D Manifestosu (Dayanışma, Dayanıklılık, İstikrar ve Dönüşüm) perspektifi ile tasarladığı, ICF Türkiye etkin üyesi Profesyonel Koçların vazife alacağı ve 10’un üzerinde küme koçluğu oturumu yapılması öngörülen projenin Nisan 2023 tarihinde tamamlanması planlanıyor.

UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’nin İstanbul ve İzmir bölgelerindeki ofis ve yüz yüze takımlarını kapsamına alacak “Her Çocuk İçin, Ben” projesinde belirlenen ana gayeler şöyle vurgulandı: “Katılımcıların duygusal dayanıklılıklarını artırmak ve güçlü istikametlerini fark etmelerine imkan sağlamak”; “Amaç ve mana bütünlüklerini keşfetmelerine alan açmak”; “Geliştirebilir ve daha sürdürülebilir bir çalışma ortamına daima bir arada ulaşmalarını sağlamak”; “Motivasyon kazanmalarına ve öğrenen zihniyete geçmelerine aracılık etmek”; “Odaklarına kendilerini alarak, şefkatli ve empatik irtibata yönelmelerine, tesir alanlarında verimli sonuçlar yaratmalarına dayanak olmak”.

Çakır Dilek Yunar: “Yaşanan her krizden, her vakit olduğu üzere tekrar en çok fakir ve kırılgan durumdaki çocuklar etkileniyor. Dezavantajlı ve fakir çocukların korunması için çalışanlara istekli koçluk takviyesi vermekten gurur duyuyoruz.”

ICF Türkiye Lider Yardımcısı ve Projeler ve Araştırma Konseyi Başkanı Çakır Dilek Yunar, çocuklar ve gençlerin haklarını korumak için yıllardır dünya çapında çalışan UNICEF üzere bir kuruma takviye vermekten onur duyduklarını vurgulayarak şunları söyledi: “ICF Türkiye olarak, çocuklar, gençler, bayanlar ve dezavantajlı kümelere dayanak olan projeler üretmek temel misyonlarımızdan birisi. Bu defa de UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi ile iş birliği yapıyoruz. “Her Çocuk İçin, Ben” projemiz ve ile manalı bir ilgi ve bağlantının, vakit ayırmanın ve duygusal emek vermenin geliştiren ve dönüştüren gücünü hedefliyoruz. Yaşanan her krizden, her vakit olduğu üzere tekrar en çok fakir ve kırılgan durumdaki çocuklar etkileniyor. Dezavantajlı ve fakir çocukların korunması için çalışanlara istekli koçluk dayanağı vermekten gurur duyuyoruz. Herkesi, koçluk yoluyla dünyayı güçlendirme seyahatimizde, yeni beşerler, yeni kadrolar ve yeni kuruluş öykülerine katılmaya; el ve gönül vermeye davet ediyoruz.”

İnci Haseki: “ ‘Her Çocuk İçin, Ben’ projemizde ICF koçlarından alacağımız koçluk hizmeti sonucu, çocukları için çalışan yüz yüze gruplarımızın kapasitesinin artacağına inanıyoruz.”

UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki ise, projenin getireceği katkıyla ilgili şunları söyledi: “ICF Türkiye iş birliği ile hayata geçireceğimiz ‘Her Çocuk İçin, Ben’ isimli projemiz için şimdiden çok heyecanlıyız. 7 ay sürecek olan istekli koçluk projesi sonucu, alanda her kaide altında çalışan yüz yüze grubumuzun kapasitesinin artarak çocuklar için daha yeterli sonuçlar üreteceğine ve çok daha geniş bir tesire ulaşmamızı sağlayacağına inanıyoruz.”

Projenin liderliğini “Team UNICEF” istekli koşu grubunda 4 yıldır kız çocuklarının güçlendirilmesini ve olumsuz cinsiyet normlarının değişimini hedefleyerek koşan ve bugüne dek pek çok toplumsal yarar projesinde dezavantajlı çocuklar ve gençler için çalışan Özge Saygün ve tekrar bir çok sivil toplum kuruluşu çatısı altında üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara istekli koçluk yapan, “Her Çocuk için, Ben” projesiyle de dönüşüm ve değişim seyahatinde öğrenen zihin ve harekete geçmenin katkısına dikkat çeken Beril Esendal’ın üstlendiği belirtildi.

Projeye katılacak istekli koçlarda aranan kaideler; “ICF Türkiye etkin üyesi olması”, “en az 125 saat ICF onaylı temel koçluk eğitimi almış olması”, “en az 150 saat koçluk deneyimi”, “en az 10 yıllık profesyonel iş deneyimi” formunda belirtildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.