Hasan Çavuşoğlu: “Her vakit futbolcu satamayız”

Hasan Çavuşoğlu: “Her vakit futbolcu satamayız”

ABONE OL
Temmuz 1, 2023 03:00
Hasan Çavuşoğlu: “Her vakit futbolcu satamayız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Spor Toto Harika Lig kulüplerinden Alanyaspor’da, seçimsiz fevkalâde genel şura toplantısı gerçekleştirildi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda, divan başkanlığına Cengiz Aydoğan seçildi.

Ankara’da bulunan kulüp lideri Hasan Çavuşoğlu, açılış için hazırlanan görüntü konuşmasında, değişen spor maddesinden ötürü almaları gereken kararlar olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, 7’si Muhteşem Lig olmak üzere 12 yıldır Alanyaspor idaresinde yer aldıklarına dikkati çekerek, “Geldiğimiz noktada yayın gelirlerinin düştüğü bir yerde, yabancı futbolcuların döviz üzerinden ödemeler olmasından ve dövizin yükselmesinden ötürü kulübü döndürmek, bilhassa Harika Lig kulübünü çevirmek çok sıkıntı. Yaşadığımız zorlukları arkadaşlarımız çok güzel biliyorlar. Alanyaspor’un sabit gelir kaynakları yok denecek kadar az. Bu hakikaten çok vahim bir durum. Buradan bilhassa kentimizi yöneten büyüklerimize ve Alanya’da sivil toplum örgütleri dahil olmak üzere Alanya’nın dinamiklerine buradan bir kere daha seslenmek istiyorum. Biz Alanyaspor’u Harika Lig’de tutmaya devam edecek miyiz, etmeyecek miyiz? Buna daima birlikte bir karar vermemiz lazım.” sözlerini kullandı.

“Her vakit futbolcu satacağız diye bir şey yok”

Süper Lig’de kulüp yönetim etmenin kaidelerinin güç olduğunu anlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“Çünkü gelirler sarfiyatların üçte ikisini karşılamıyor. Geçen sene ligi 5’inci bitirmemize karşın aldığımız para, yayın hakları vesaire kulübün üçte bir bütçesi. Bu sene sponsor gelirlerimizi biraz daha arttırdık. Arttırmamıza karşın olağan ki yeniden yüzde 30-40’a yakın bütçe açığı ortaya çıkıyor. Evvelce futbolcu satıyorduk. Bir formda döndürüyorduk. Her vakit futbolcu satacağız diye bir şey yok.”

Çavuşoğlu, Üstün Lig’de yalnızca kendilerinin değil bütün ekiplerin işinin sıkıntı olduğunu lisana getirdi.

Alanyaspor’un Üstün Lig’de yaşaması, barınması ve bugüne gelmesinin sahiden bir mucize olduğunu anlatan Çavuşoğlu, “Hep söylüyorum. Biz nereye kadar götürebiliriz? Nereye kadar taşıyabiliriz. Bunu tartışmak lazım. Sonra kimse işte bu kulüp neden bu türlü oldu? Bu kulüp neden geriye gitti? Kimse bunun müzakeresini yapmasın. Biz Alanyaspor’a Alanya olarak ne veriyoruz, ne katıyoruz, ne kadar sahip çıkıyoruz? Bunu bir sefer topyekün olarak masaya yatırmak lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

Çavuşoğlu, geçen sene ligi 5. sırada bitirmelerine karşın 2-3 bin taraftarın maça geldiğini vurgulayarak, bu tribünlerin dolması gerektiğini kaydetti.

Konuşmalarının akabinde Alanyaspor’un, borçlanma konusunda, devlet bankasına geçiş süreci ve gelirlerinin yüzde 25’ine kadar borçlanmanın da gelirlerin yüzde 50’sine kadar olacak halde değiştirilmesi kararı, oy birliğiyle kabul edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.