DOLAR

19,0754

0.19%
EURO

20,6329

-0.02%
ALTIN(gr)

1.220,54

0,06%
BİST 100

5061.99

0,06%
Gençlerin yer algısı değişiyor

Gençlerin yer algısı değişiyor

ABONE OL
Ekim 30, 2022 21:33
Gençlerin yer algısı değişiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kastamonu Entegre, Tabiattan Hayata Köprü Buluşmaları’nın ikincisinde, “Tasarımda Multidisipliner Yaklaşım” başlıklı söyleşiye konut sahipliği yaptı. I-AM kurucu ortağı Emre Kuzlu ile Mercado editörü Tuna Mert Topuz’un konuşmacı olarak katıldığı aktiflikte, yerin yeni rolü tartışmaya açıldı.

Ağaç bazlı panel kesiminin küresel markası Kastamonu Entegre, Tabiattan Hayata Köprü Buluşmaları’nın ikincisini, kesim profesyonelleri için bir ilham merkezi olarak tasarladığı KEAS Konsept Stüdyo’da gerçekleştirdi. “Tasarımda Multidisipliner Yaklaşımlar” temasıyla düzenlenen buluşmaya mimarlar I-AM Online Kurucu Ortağı Emre Kuzlu ile Mercado Kurucu Ortağı ve editörü Tuna Mert Topuz konuşmacı olarak katıldı. Mimar ve içmimarların ilgi gösterdiği söyleşide, tasarım dünyasında multidisipliner yaklaşımlar, sanatçı iş birlikleri ve yerin yeni rolü bahisleri tartışmaya açıldı.

Z jenerasyonunu mağazaya çekmenin yolu tecrübe yaşatmaktan geçiyor

Online alışverişin yaygınlaşması, pandeminin ortaya çıkarttığı yeni alışkanlıklar ve ekonomik zorluklar nedeniyle insanların dışarı çıkma motivasyonunda farklı tecrübeler yaşama isteği yattığını belirten I-AM Online Kurucu Ortağı Emre Kuzlu, “Özellikle yeni jenerasyon tüketicinin ilgisini online alışveriş üzerinden mağaza içine çekmenin yolu, tecrübe yaşatmaktan geçiyor. Yerlerin yeni rolü olarak da isimlendirebiliriz bunu. Yerler yalnızca sundukları fonksiyonellik, estetik yahut hizmetler ile değil; artık güçlü tecrübeler ve bu tecrübelerin yarattıkları tesirlerle akılda kalıyor” dedi.

Mağazaya özel sanat yapıtı kıymetli bir çekim unsuru

Kültür ve sanatın her daim mimarlık ile bağlantı içinde ve yan yana ilerleyen disiplinler olduğuna dikkat çeken Mercado editörü Tuna Mert Topuz ise kelamlarını şöyle sürdürdü: “Günümüzde birçok değerli marka yer algısını değiştirmek gayesiyle dönemsel olarak sanatkarlarla işbirliği yapıyor. Sanatçı, mağaza ile birebir bağlantı kuran eserler tasarlıyor ve mağaza içinde kendi yerini yaratıyor. Yere konumlandırılan yapıtla adeta bir sanat galerisine dönüşen mağaza, kitlelerin ilgisini çekerek burayı gezmelerini teşvik ediyor.”

“Doğadan Hayata Köprü” buluşma serisi, mimarları, içmimarları ve bölüm profesyonellerini yıl sonuna kadar farklı temalarda bir ortaya getirmeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.