Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi hızla yükseliyor

Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi hızla yükseliyor

ABONE OL
Temmuz 19, 2023 09:00
Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi hızla yükseliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Büyükşehir, Gebze’de projelendirdiği Manisiz Ömür Merkezi’nin üretimine süratle devam ediyor. Proje, özel bireylerin tüm gereksinimlerine yanıt verecek nitelikte olacak

Özel ihtiyaçlı bireylerin hayatını kolaylaştıracak ve onları toplumsal ömrün içinde tutacak yatırımlara yük veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Gebze Millet Bahçesi’nde projelendirdiği Gebze Manisiz Hayat Merkezi’nin üretiminde süratli bir ilerleme kaydediyor. Kent genelinde yaşayan özel ihtiyaçlı bireylerin memnunluğu ve huzuru için canla başla çalışan Büyükşehir, yakın vakitte Gebzelilerin buluşma noktası olacak Gebze Millet Bahçesi’nde engelli vatandaşlarımız ve bakımlarını yapan aileleri için değerli bir merkezin inşaatını tamamlayacak.

TÜM GEREKSİNİMLERE YANIT VERECEK

Özel ihtiyaçlı bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Büyükşehir, 6 bin 751 metrekare inşaat alanında ağır bir mesai harcıyor. Bodrum ve taban kat üzerine 2 kat olarak inşa edilen merkez, zihinsel engelli, down, otizm teşhisli, bedensel engelli, işitme engelli, görme engelli, süreğen pürüz kümelerindeki engelli bireylerin tüm gereksinimlerine yanıt verecek.

KULE VİNÇ KURULDU
C, D, E ve F blok hafriyat çalışması ve grobeton dökümü ile A blok ve trafo binasının betonarme kolon perde imalatını tamamlayan takımlar, B blok kolon perde imalatına da devam ediyor. İmalatları hızlandırmak için kule vinç kuran yüklenici firma, si Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı nezaretinde çalışmalarını hızlandıracak.

YAŞAM MERKEZİ’NDE NELER OLACAK?
Tam donanımlı olarak hizmete girecek Gebze Manisiz Hayat Merkezi’nde hidroterapi havuzları, gündüz bakım üniteleri, özel eğitim sınıfları, maharet geliştirme ve meslek edinme atölyeleri, spor ve aktivite salonları, kültürel ve sanatsal gelişim akademileri, kütüphaneler ile dinlenme ve toplumsal alanlar bulunacak.

HEM EĞLENECEKLER, HEM ÖĞRENECEKLER

2 kat olarak inşa edilen yapının taban katında terapi odaları, aktiflik atölyeleri, öğretmenler odası, idari ofisler, kadın-erkek hidroterapi havuzları, soyunma odaları, duşakabinler ve kadın-erkek tuvaletleri olacak. 1. katta ise spor salonu, yemekhane, çok maksatlı salon, kütüphane, derslikler, aktiflik atölyeleri, idari ofisler, soyunma odaları, toplantı salonu ve tuvaletler yer alacak. 2. kat ise depo olarak kullanılacak. Özel bireyler, Gebze’ye paha katacak olan ömür merkezinde hem eğlenip öğrenecek hem de fizikî gelişimlerine katkı sağlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.