Foçada Ordu Millet Elele Cumhuriyeti Kutladı

Foçada Ordu Millet Elele Cumhuriyeti Kutladı

ABONE OL
Kasım 1, 2022 05:42
Foçada Ordu Millet Elele Cumhuriyeti Kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’in turistik ilçesi Foça, Cumhuriyetin 99.ncu yılını büyük coşkuyla kutladı. Türkiyenin Jandarma Genel Komutanlığı ve Deniz Kuvvetlerinin iki büyük askeri ünitesinin de yer aldığı ilçede Jandarma Komando Okulu merasim alanında ordu millet elele sloganını gözler önüne seren bir heyecan yaşandı.

Kutlama merasimine Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Amfibi Vazife Küme ve Garnizon Kumandanı Tuğamiral Serhat Sözbir, Belediye Lideri Fatih Gürbüz, Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Kumandanı Tümgeneral Halil Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Şenol Çeliker , siyasi parti ve STK temsilcileri, kurum ve şube müdürleri, garnizonda vazifeli askerler, öğretmen ve öğrenciler ile yüzlerce vatandaş katıldı. Merasim Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, ebediyete intikal etmiş gaziler ve tüm şehitler için hürmet duruşunun akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

BAŞARININ KOŞULU MİLLETE VE ULUSAL BEDELLERE SADAKAT

Foça Kaymakamı Mehmet Türköz merasimde yaptığı konuşmada cumhuriyet, millet ve ulusal bedellere sadakatın muvaffakiyetin teminatı olduğunu söyledi. Mehmet Türköz; “İnsanlık kıymetlerinin savunulmasına öncülük etmeye, mazlumların yanında, zalimleri ve vatan hainlerini karşılamaya her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız. Bunun için gerekli olan güce, eğitime ve deneyime sahibiz. Bu inançla büyük kahraman, asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye, ulusal ve manevi kıymetlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Onu, kahraman ecdadımızı,aziz şehit ve gazilerimizi, milletimizin kalbinde ve gönlünde ebediyete kadar yaşatacak ve asla unutmayacağız. Ulusal birlik ve beraberliğimiz geleceğimiz için yaşamsal kıymettedir. Bu çabayı hiç bırakmadan sürdürmeli, ayrılık yaratmaya, vatanımızı bölmek isteyenlere fırsat vermemeli, içten ve dıştan gelen yıkıcı ve bölücü akımlara karşı Cumhuriyetimizi muhafazalı ve ona sahip çıkmalıyız. İnsan haklarına saygılı demokratik, laik, toplumsal bir hukuk devleti olarak tanımladığımız Cumhuriyetimizi bugünlere taşıyan, milletimize ve ulusal kıymetlerimize sadakat başarımızın teminatıdır. Gönüllerimiz ferah, başlarımız dik, alınlarımız aydınlık, yolumuz açık olsun. Türkiye Cumhuriyeti esaslı, büyük, güçlü bir devlettir. Sağladığı muvaffakiyetler yalnız Türk Milleti için değil, tümüyle uygarlık için parlak bir örnektir. Dünya ile entegre olarak, geniş alakalar ağı kuran ülkemiz, yalnızca bölgesel misyon ve sorumluklarını yerine getiren bir ülke değil tıpkı vakitte insanlığın ortak meselelerinin tahlilinde elini taşın altına koyan bir devlet olarak takdirle anılmaktadır. Milletler topluluğunda, dünya devletleri ortasında saygın ülkemizin yegane temeli, onurumuz, ortak kıymetimiz, sığınağımız ve gerektiğinde canımızdan öte saydığımız Cumhuriyetimizin 99.yaşı hepimize kutlu olsun. Hiç kuşku yok ki Cumhuriyet emin ellerdedir.” Dedi.

Konuşmanın ardındann kutlama pogramına geçildi. Öğrencilerin ve değişik takımların hazırladığı şiirler okundu, halk oyunları ve sportif şovlar yapıldı. Düzenlenen çeşitli müsabakalarda dereceye girenlere mükafatları verildi. Son kısımda askeri bandonun çaldığı marşlar eşliğinde gerçekleştirilen resmi geçit merasiminde öğrenci ve öğretmenlerin yanısıra yer alan askerler dakikalarca ayakta alkışlandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.