EGİAD Anıtkabir’de Atatürk’ün Huzurunda: Laik, Demokratik Cumhuriyet ve Çağdaş Uygarlık Doğrultusunda Yürüyeceğiz

EGİAD Anıtkabir’de Atatürk’ün Huzurunda: Laik, Demokratik Cumhuriyet ve Çağdaş Uygarlık Doğrultusunda Yürüyeceğiz

ABONE OL
Ekim 30, 2022 22:21
EGİAD Anıtkabir’de Atatürk’ün Huzurunda: Laik, Demokratik Cumhuriyet ve Çağdaş Uygarlık Doğrultusunda Yürüyeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EGİAD Anıtkabir’de Atatürk’ün Huzurunda

EGİAD, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı aktiflikleri kapsamında, Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi. EGİAD Lideri Alp Avni Yelkenbiçer’in başkanlığındaki ziyarete, Lider Vekili Kaan Özhelvacı, İdare Heyeti Üyesi Özveri Okay, Müge Şahin, Eyyüpcan Nadas, Yağmur Yarol, Sevim Doğanoğlu, Arda Yılmaz, EGİAD Üyeleri Berk Altınkeserler, Anıl Yüksel, Abdullah Külahçıoğlu, Kadircan Yörük, İlayda Serter, Genel Sekreter Prof. Dr. Fatih Dalkılıç, EGİAD Melekleri Genel Koordinatörü Melisa İtmeç iştirak gösterdi. His dolu anların yaşandığı ziyarette, EGİAD üyelerine günün mana ve değerini belirten kısa bir konuşma yapan ve akabinde da çelenk koyarak Anıtkabir Özel Defterini imzalayan EGİAD İdare Heyeti Lideri Alp Avni Yelkenbiçer, Atatürk’ün çağdaş ve çağdaş fikirleri yolunda halkıyla birlikte yürüttüğü büyük çabanın sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek güçlü bir formda yaşayacağını ve bunun için gençlerin üzerine düşen bütün sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu belirtti. Yelkenbiçer Anıtkabir Özel Defterine şu notu düşerek imzaladı: “Yüce Atatürk, Ulusumuza en büyük armağanınız olan Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiğiniz Türk Gençliği’nin bağlılığını sunmak üzere, izinizde yürüyen, kıymetlerinizin bekçisi olarak çağdaş uygarlık gayesi doğrultusunda ilerleyen Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Üyeleri olarak manevi huzurunuzda olmaktan onur duyuyoruz. Akıl ve bilimi her daim rehber kabul ederek Türk toplumuna sunduğunuz vizyon ve bu vizyonun kesimi olan Cumhuriyet pahaları, ülkemizde özgür fikrin, demokrasinin ve kalkınmanın temeli olmuştur. Bu kıymetler bugünkü varlığımızın olduğu üzere geleceğimizin de en kıymetli teminatıdır. Genç iş insanları olarak, kurduğunuz Cumhuriyet’e borcumuzun gereği olan misyon ve sorumluluklarımızı sonsuza kadar yerine getireceğiz. EGİAD olarak, Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal kalkınmasına katkı yapmayı; teknoloji üreten, katma bedelli ihracatı, güçlü sanayisi, güçlü bölümleri ile başarılara imza atan bir ülke olmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bize emanetiniz olan laik, demokratik Cumhuriyet ve çağdaş uygarlık gayesi doğrultusunda şaşmayan bir kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Bilime ve özgür niyete dayanan, hukukun üstünlüğünün temel alındığı, ileri ve kalkınmış bir toplum sistemi için; ülkemizi ebediyen ileriye taşıma sorumluluğu ve çabası içinde olmayı sürdüreceğiz. Ege Genç İş İnsanları Derneği Üyeleri olarak aziz hatıranız önünde hürmetle eğiliyoruz.”

Bu vesile ile Ceddimiz ve şehitlerimizin aziz anısı önünde hürmetle eğildiklerini belirten Yelkenbiçer, Mustafa Kemal’in fikirleri, fikirlerinin asla ölmeyeceğini tabir ederek, “Yüce Lider Atatürk fikirleriyle, fikirleriyle sonsuza kadar yaşayacaktır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ceddimizin ülkülerini, fikirlerini ve onu tekrar tekrar anladığımız, andığımız bir bayramdır. Yokluk içerisinde verilen gayretten bize büyük bir ülke bağışlayan büyük Atatürk’ü, her geçen gün daha da büyük bir hasretle anıyoruz. Onun izinde, çağdaş ve güçlü bir ülke için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir” dedi. Ulu Başkan Atatürk’ün “muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkma” gayesi doğrultusunda iş dünyasının genç temsilcileri olarak, maksatlarını gerçekleştirmek için büyük bir şevk ve heyecanla çalışmaya devam ettiklerini belirten Alp Avni Yelkenbiçer, gençler olarak bilime ve özgür kanıya dayanan, hukukun üstünlüğünün temel alındığı, ileri ve kalkınmış bir toplum nizamı için; ülkemizi hep ileriye taşıma sorumluluğu ve uğraşı içinde olmayı sürdüreceklerini vurguladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.