Düzgünlüğü Hatırlatan Kızılay Haftası Başlıyor

Düzgünlüğü Hatırlatan Kızılay Haftası Başlıyor

ABONE OL
Ekim 31, 2022 02:03
Düzgünlüğü Hatırlatan Kızılay Haftası Başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ. SENİNLE BİRLİKTE…”

Kızılay’ın bayramı niteliğinde olan ve düzgünlüğü hatırlatan Kızılay Haftası, her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri ortasında kutlanıyor. Yardımlaşma ve dayanışma kültürünü yaygınlaştırmak üzere çeşitli aktifliklerin planlandığı Kızılay Haftası’nda, 2022’nin ana teması olan Dayanışma Yılı’na vurgu yapılırken topluma “Dünden daha güçlüyüz. Seninle birlikte…” sloganıyla seslenilecek.

Ülkemizin en esaslı ve güçlü yardım kuruluşu olan Kızılay, kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışma şuuruyla kan, afet, toplumsal hizmetler, sıhhat, birinci yardım, eğitim, memleketler arası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, gönüllülük ile bu hizmetlerin finansal sürdürülebilirliği için kurduğu iştiraklerle daha da güçlenerek çalışmalarına devam ediyor. Bunu yaparken bir yandan da Kızılaycılık şuurunu çocuklara ve gençlere aktarmak için faaliyetlerde bulunuyor. Kızılay’ın bayramı olan Kızılay Haftası’nda da birçok aktiflik düzenlenecek. 2022’yi Dayanışma Yılı olarak ilan eden Kızılay, hafta boyunca düzenlenecek aktifliklerin ana temasını da “dayanışma” üzerine kurdu. Bu tema altında Kızılay, “Dünden Daha Güçlüyüz. 1868’den beri gereksinimi olan herkese, her yere ulaşmak için güzelliği büyütmeye devam ediyoruz. Seninle birlikte…” diyerek vatandaşlara sesleniyor.

Genç Jenerasyonlara Kızılaycılık Şuuru Aşılanıyor

Kızılay, düzgünlüğü yaymak için yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşların takviyesine de gereksinim duyuyor. Yardımseverlerin ve gönüllülerinin dayanağı ile çalışmalarını vakit kavramının ötesine taşıyan Kızılay, bu yıl da 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri ortasında kutlanacak olan Kızılay Haftası’nda yürüttüğü faaliyetlere dair kamuoyunda farkındalık oluşturmak, Kızılaycılık ruhunu öğrencilere aşılayarak dayanışma, toplumsal sorumluluk, gönüllülük hususlarında şuur oluşturmak için çalışmalar yürütecek.

Renkli Etkinlikler ve Bilinçlendirici Faaliyetler Düzenlenecek

Kızılay Haftası boyunca “Dünden Daha Güçlüyüz. Seninle birlikte…” sloganı kapsamında çocuk ve gençler için renkli etkinlikler ve bilinçlendirici faaliyetler düzenlenecek. Kızılay’ın gönüllüleri pankartlar eşliğinde yürüyüşler gerçekleştirecek. Kalabalık alanlara kurulacak olan stantlar ile Kızılay’ın faaliyetleri anlatılacak, bandolar ve maskotlarla dikkat çekilecek. Kızılay uygunluk kıssaları ile tarihine yönelik özel stantlar ve klâsik hale gelen Kızılay Sokağı da ziyaretçilerini bekliyor olacak. Futbol kulüpleri karşılaşmalarına Kızılay pankartlarıyla çıkacak, yurt genelindeki sembolik yapılar da kırmızı renge bürünecek. Kızılay’ın kan verme stantları ise hafta boyunca kan bağışında bulunmanın değerine de dikkat çekecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.