Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Cumhuriyet Bayramını Bu Yıl da Özel Konserlerle Kutlayacak

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Cumhuriyet Bayramını Bu Yıl da Özel Konserlerle Kutlayacak

ABONE OL
Ekim 22, 2022 22:57
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Cumhuriyet Bayramını Bu Yıl da Özel Konserlerle Kutlayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğuş Grubu’nun kültür-sanat alanındaki en uzun soluklu toplumsal yatırım platformlarından Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Cumhuriyet­ Bayramı­’nın coşkusunu iki özel­ konser ile kutlamaya hazırlanıyor. 29 Ekim’de Galataport İstanbul’da fiyatsız gerçekleşecek konserlerde DÇSO’ya, Türkiye’de bayan korolarının gelişmesine öncülük eden SİRENE eşlik edecek.

Doğuş Kümesi kurucu destekçiliğinde Türkiye’de klasik müziğin çocuklar ve gençler aracılığıyla daha fazla yaygınlaşması hedefiyle 2006 yılında çalışmalarına başlayan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, geçtiğimiz yıl olduğu üzere bu yıl da Galataport İstanbul mesken sahipliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda iki unutulmaz konsere imza atmaya hazırlanıyor.

Şefliğini ve Genel Müzik Yöneticiliğini Prof. Rengim Gökmen’in üstendiği Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın tüm üyelerini temsilen 56 öğrenci ve SİRENE’den 28 kişinin yer alacağı Galataport İstanbul konserlerinde toplam 84 müzisyen yer alıyor. Şef Volkan Akkoç önderliğinde 2014 yılında kurulan SİRENE ile DÇSO birinci kere birlikte sahne alacak.

7 marş ve 7 türküden oluşan konserlerin repertuvarında; Osman Zeki Üngör-Türkiye Cumhuriyeti İstiklal Marşı, Musa Süreyya-Vatan Marşı (Düzenleyen: Nejat Başeğmezler), Felix Körling-Gençlik Marşı (Düzenleyen: Hasan Niyazi Tura), Cemal Reşit Rey-Cumhuriyetin Onuncu Yılı Marşı, Rumeli Türküsü-Bülbülüm Altın Kafeste (Düzenleyen: Hasan Niyazi Tura), Nihavend Türkü-Ah Bir Ataş Ver (Düzenleyen: Hasan Niyazi Tura), Rize ve Sinop Türküleri-Yeni Biteyi & Ben Giderim Batum’a (Düzenleyen: Hasan Niyazi Tura), Rumeli Türküsü-Manastırın Ortasında (Düzenleyen: Tolga Taviş), Drama Köprüsü (Düzenleyen: Volkan Akkoç), Çanakkale Yöresi-Evreşe Yolları Dar (Düzenleyen: Tolga Taviş ve Volkan Akkoç), Keklik İdim Vurdular (Düzenleyen: Yalçın Tura), Zeki Üngör-Cumhuriyet Marşı (Düzenleyen: Nejat Başeğmezler), Faik Canselen-İleri ve Muammer Sun-Biz Atatürk Gençleriyiz marşları yer alıyor.

Galataport İstanbul, D-Saat, Volkswagen, d.ream ve NTV’nin sponsorları ortasında yer aldığı konserler, Galataport İstanbul Doğuş Meydanı’nda 14:00 ve 17:00 saatlerinde fiyatsız olarak izlenebilecek.

DÇSO, 28 Ekim Cuma günü 20:30’da Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konserinde Antalya seyircisiyle buluşacak. Hasan Niyazi Tipe idaresindeki konser Antalya Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.