Cumhurbaşkanı Erdoğan Kulüpler Birliği heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kulüpler Birliği heyetini kabul etti

ABONE OL
Temmuz 6, 2023 15:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kulüpler Birliği heyetini kabul etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına, milletimizin en tanınan spor kolu olan futbolda çok güçlü bir halde girmeyi hedefliyoruz. Altyapı ve imkanlar bakımından Türk futbolu artık dünyada kendinden başarılarıyla kelam ettirecek güçlü bir kapasiteye ulaşmıştır.” dedi.

Erdoğan, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı aktiflikleri kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Stant Salonu’ndaki “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi”nin açılışı hasebiyle Kulüpler Birliği Lideri Ali Koç ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi”nin, Türk futbolunun asırlık tarihine ışık tutacağını ve özellikle genç nesillerin ülkede futbolun bugünlere nasıl geldiğini görmelerine yardımcı olacağını belirtti.

Hiçbir ayrım yapmadan, Türk futbolunun hak ettiği pozisyona gelmesi için 20 yıldır tüm imkanları seferber ettiklerini lisana getiren Erdoğan, “Sentetik futbol, basketbol ve voleybol alanlarını mahallelere kadar yaydık. Artık büyük çoğunluğu ömrünü tamamlamış stadyumları yıkıp yerlerine memleketler arası standartlarda yüksek kapasiteli yeni tesisler inşa ettik.” sözünü kullandı.

Türkiye genelinde yaptıkları stadyumlardan 36’sını tamamladıklarını, 6’sının imali sürdüğünü ve 4’ünün de proje ve ihale sürecinin devam ettiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

“İnşallah onları da vakitlice tamamlayarak atletlerimizin ve sporseverlerin hizmetine sunmayı dilek ediyoruz. Sporda son 20 yılda katettiğimiz aralıkları elbette önemsiyor fakat kâfi görmüyoruz. Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına, milletimizin en tanınan spor kolu olan futbolda çok güçlü bir formda girmeyi hedefliyoruz. Altyapı ve imkanlar bakımından Türk futbolu artık dünyada kendinden başarılarıyla kelam ettirecek güçlü bir kapasiteye ulaşmıştır. Bize düşen, elimizin altındaki imkanları en hoş biçimde kıymetlendirerek hayallerimizi gerçeğe dönüştürmektir. Hiç elbet bunun yolu da birebir ülkü etrafında kenetlenmekten geçiyor.

Sporun özünde var olan rekabet ve kazanma isteği kulüplerimizin ulusal amaçlar doğrultusunda bir ortada çalışmasına asla mani değildir. Hele hele futbolda fanatizme ve holiganlığa katiyetle tahammülümüz yoktur. Kulüpler Birliğimizin, futbola hasımlığın girmesine müsaade etmeyeceğine, yeni tartışmaların futbolu zehirlemesine müsaade vermeyeceğine inanıyorum. Standımız vesilesiyle oluşan birlikteliği bu inancımın, bu beklentimizin bir tezahürü olarak görüyorum. Bu kanılarla açılışını yaptığımız standımızın tekrar iyi olmasını diliyor, birinci günden itibaren Türk futboluna katkı yapan, emek veren, alanlarda ter döken tüm atletlerimizi ve yöneticilerimizi şükranla, rahmetle yad ediyorum.”

Basına kapalı gerçekleştirilen kabulde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, TBMM Yönetim Amiri ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ve Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi de hazır bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.