Coşkunöz Savunma ve Havacılık Grubu’na Saha Expo Fuarı’nda Büyük İlgi

Coşkunöz Savunma ve Havacılık Grubu’na Saha Expo Fuarı’nda Büyük İlgi

ABONE OL
Ekim 31, 2022 04:48
Coşkunöz Savunma ve Havacılık Grubu’na Saha Expo Fuarı’nda Büyük İlgi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Coşkunöz Savunma ve Havacılık Kümesi, ‘Saha Expo Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Fuarda küme şirketlerinden Coşkunöz Savunma ve Havacılık (CSH) ile UAVERA, geliştirdikleri son teknoloji eserleri ve havacılık alanındaki kabiliyetlerini sergiledi.

Yerli ve ulusal savunma sistemlerinin en yeni modellerinin sergilendiği Saha Expo Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, 25-28 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayiinden yüzlerce firmanın katıldığı fuarda, Coşkunöz’e ilişkin büyük stant alanında holdingin savunma-havacılık alanında faaliyet gösteren şirketleri Coşkunöz Savunma ve Havacılık (CSH) ve UAVERA’nın yanı sıra mesleksel eğitim alanında projeler yürüten Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV) da yer aldı.

CSH ve UAVERA’ya ziyaretçilerden büyük ilgi

Yerli ve yabancı yüzlerce firmanın bir ortaya geldiği fuarda; havacılıkta tahlil ortağı olma konusunda kabiliyetlerini sergileyen CSH ve UAVERA fuarın son gününe kadar ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Standı Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ticaret Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, SSB Lideri İsmail Demir ve TÜBİTAK Lideri Hasan Mandal ile birçok ziyaretçi ve firma yetkilisi ziyaret etti. Amaç ülkelerdeki potansiyel iş birliklerini artırmak üzere görüşmeler yürütüldü. Fuarda UAVERA’nın sergilediği, kendi üretimi olan İHA’lar petrol boru sınırlarından kıyı güvenlik kontrollerine, deniz kirliliğinden medikal ekipman taşınmasına kadar geniş ticari kullanım alanlarıyla dikkat çekti.

CEV ile memleketler arası ‘eklemeli imalat’ projesi

Fuarda mesleksel ve iş dünyasına yönelik eğitim ve projeler yürüten Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV) de yer aldı. Vakıf yetkilileri ziyaretçilere çalışmaları hakkında bilgi verdi. CEV, yakın vakitte start verdiği Avrupa Birliği projesi “ADDress for Future” ile savunma ve havacılık sanayiinde de kullanılan ve geleceğin en değerli üretim teknolojilerinden olan ‘eklemeli imalat’ teknolojilerinin benimsenmesinin hızlandırılması ve bu alandaki nitelikli iş gücünün artırılmasını hedefliyor. Ayrıyeten 2022 yılında EWF (Avrupa Kaynak Federasyonu) tarafından Türkiye’deki birinci ve tek eklemeli imalat eğitimleri alanında akredite edilen kurum olma hakkı kazanan CEV, bu alanda eğitimler ve diploma programları düzenliyor. Konvansiyonel üretim alanında da, sanayi kuruluşlarına özel olarak tasarlanan eğitimler ve istihdam projeleri ile 34 yıldır endüstriye katkı sağlamaya devam ediyor.

Coşkunöz Savunma ve Havacılık’ta Meslek Fırsatı

Çok sayıda iştirakçinin ziyaret ettiği stantta Coşkunöz Savunma ve Havacılık İnsan Kaynakları ünitesi de ziyaretçilere meslek fırsatları ve genç yetenek programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Şirkette meslek yapmak isteyen şahısların iş müracaatları alındı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.