ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide)

ABONE OL
Aralık 1, 2022 03:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide) )

Finansal Tablo Niteliği Konsolide

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Sorumluluk Beyanı

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Hususa Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Finansal Tablo ve Faaliyet Raporunun Kabulüne Ait İdare Şurası Karar Tarihi ve Sayısı

İdare Şurası Karar Tarihi
01/11/2022
Karar Sayısı
1976
Sermaye Piyasası Şurası’nın “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya Ait Temeller Bildirisi’nin İkinci Kısmının 9. Unsuru Mucibince Sorumluluk Beyanı

01 OCAK 2022 – 30 EYLÜL 2022 PERİYODUNA İLİŞKİN ÖZET FİNANSAL TABLOLAR İLE FAALİYET RAPORUNA AİT SORUMLULUK BEYANI Şirketimizce, Sermaye Piyasası Konseyi (SPK)’nun II-14.1 sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya Ait Asıllar Bildirisi (Tebliğ) uyarınca Türkiye Muhasebe Standartları/Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TMS/TFRS) ve SPK tarafından belirlenen finansal raporlama formatları ile uyumlu olarak hazırlanan 01.01.2022 – 30.09.2022 periyoduna ilişkin dipnotları ile birlikte özet konsolide finansal durum tablosu, kar yahut ziyan ve öteki kapsamlı gelir tablosu, nakit akış tablosu ve özkaynaklar değişim tablosu (Hep birlikte “Finansal Tablolar”) ile Faaliyet Raporu incelememize sunulmuş olup, Bildiri’nin 9’uncu unsuru uyarınca a)  Finansal Tablolar ile Faaliyet Raporu’nun tarafımızca incelenmiş olduğunu, b)  İşletmedeki misyon ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, Finansal Tablolar ile Faaliyet Raporu’nun değerli hususlarda gerçeğe ters bir açıklama yahut açıklamanın yapıldığı tarih prestijiyle aldatıcı olması sonucunu doğurabilecek rastgele bir eksiklik içermediğini, c)  İşletmedeki misyon ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde ?  Tebliğ uyarınca TMS/TFRS’ye uygun olarak hazırlanmış Finansal Tablolar’ın, konsolidasyon kapsamındakilerle birlikte Şirketimizin etkinleri, pasifleri, finansal durumu ve kâr ve ziyanı ile ilgili gerçeği dürüst bir biçimde yansıttığını, ?  Tebliğ uyarınca hazırlanmış Faaliyet Raporu’nun, Şirketimizin gelişimi ve performansı ile konsolidasyon kapsamındakilerle birlikte finansal durumunu, karşı karşıya olunan değerli riskler ve belirsizliklerle birlikte dürüstçe yansıttığını, kamuoyunun bilgisine sunar, yapılan açıklamalardan ötürü sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. Hürmetlerimizle, ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİC. A.Ş. Fatma Dilek YARDIM  Kontrol Komitesi Lideri                        Yetik Kadri MERT Kontrol Komitesi Üyesi    Umut ZENAR Genel Müdür Vecih YILMAZ Genel Müdür Yardımcısı (Finans ve Mali İşler)

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1076079

BIST

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.