Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Oyak Renault’yu Ziyaret Etti

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Oyak Renault’yu Ziyaret Etti

ABONE OL
Ekim 30, 2022 01:06
Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Oyak Renault’yu Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaşımın, otomotivin ve Bursa’nın geleceği konuşuldu;

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, 26 Ekim’de Oyak Renault Araba Fabrikaları’na, Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak Renault İdare Konseyi Lideri Hakan Doğu’nun mesken sahipliğinde bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en büyük entegre araba fabrikası Oyak Renault, 26 Ekim günü Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’ı ağırladı. Küresel otomotiv bölümü dönüşümü, mobilite ekosisteminde yaşanacak değişim ve Renault’nun şimdiki faaliyetleri konuşuldu.

Hakan Doğu: Bursa için her vakit daha fazlasını yapmaya hazırız”

Ziyaret sırasında konuşan Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak Renault İdare Heyeti Lideri Hakan Doğu; “Bursa Büyükşehir Belediye Liderimiz ile başta otomotiv dalının geleceği olmak üzere, Bursa’ya direkt katma kıymet sağlayacak gelişmelerle ilgili son derece yararlı fikir alışverişinde bulunduk. 50 yıldan fazla vakittir Bursa’da üretim yapıyoruz ve kendimizi bu kentin bir modülü olarak görüyoruz. Hasebiyle, kentimizin ulaşım konusundaki gelişmelerine takviye olmak bizim için farklı bir övünç kaynağıdır. Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Sayın Alinur Aktaş’a bu ziyaretleri ve bilgi alışverişi için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“En büyük gücümüz üretim”

Gerçekleştirdiği ziyaretten sonra hususla ilgili açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş ise fikirlerini şöyle aktardı: “Bursa’da son yıllarda tarımı, turizmi, tarihi ve yeşili çok fazla konuşuyoruz lakin unutulmamalı ki Bursa tam bir sanayi kenti. Endüstride de bilhassa ihracatta otomotiv bölümü başı çekiyor. Oyak Renault Araba Fabrikaları da yarım asırdan uzun müddettir Bursa’da hem üretime hem istihdama hem de ihracata büyük katkı sunuyor. Bursa olarak en büyük gücümüz üretim ve Oyak Renault da üretimdeki en büyük güçlerimizden biri. Ben öncelikle oluşturdukları istihdam nedeniyle kent iktisadına katkılarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar farklı projelerde iş birliklerimiz oldu. Bu iş birliği bundan sonra da devam edecek. Misafirperverlikleri nedeniyle Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak Renault İdare Heyeti Lideri Sayın Hakan Doğu’ya çok teşekkür ediyorum:”

Oyak Renault Araba Fabrikaları hakkında

Oyak Renault Araba Fabrikaları, yıllık 390 bin araba ve 920 bin motor üretim hacmi ile Renault Grubu’nun en yüksek kapasitesine sahip tesislerinden biridir. Oyak Renault; Clio V, Clio V Hibrit (E-Tech) ve Megane Sedan modellerini ve başta bu modellerde kullanılan motor, vites kutusu ve batarya olmak üzere mekanik aksamları üretip, ihracatını gerçekleştiriyor.

Bursa’da 582 483 m2 üzerinde heyeti üretim tesislerinde, Araç Fabrikası, Mekanik Fabrikası, ARGE Merkezi ve İttifak Milletlerarası Lojistik Merkezi bulunuyor. 1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Araba Fabrikaları, yaklaşık 7 bin şahsa istihdam sağlıyor.

İhracat yüklü üretim yapısıyla Oyak Renault, işlerini memleketler arası pazarlara genişletmeleri için 100’den fazla mahallî tedarikçi ve otomotiv yan sanayi şirketlerinden oluşan geniş ve güçlü bir tedarikçi ağı içinde bir köprü misyonu üstleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.