Bu toprakları yine rahmet fışkıran bir vatan haline getireceğiz

Bu toprakları yine rahmet fışkıran bir vatan haline getireceğiz

ABONE OL
Kasım 1, 2022 21:03
Bu toprakları yine rahmet fışkıran bir vatan haline getireceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Soyer CHP İzmir Vilayet Başkanlığı’nın 29 Ekim merasiminde konuştu:

CHP İzmir Vilayet Başkanlığı’nın 29 Ekim merasiminde konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Lideri Tunç Soyer, “Bu toprakları gençlerinin terk etmediği, çocuklarının yatağa aç girmediği, bayanlarının öldürülmediği, derelerinin kurumadığı, sanatın ve kanıların yasaklanmadığı ve tekrar rahmet fışkıran bir vatan haline getirene kadar uğraşımıza devam edeceğiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Lideri Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Vilayet Örgütü tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 99. Yılında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı merasimine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki buluşmada CHP İzmir Vilayet Lideri Deniz Yücel, Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Heyeti (YDK) üyeleri, milletvekilleri, ilçe belediye liderleri, meclis üyeleri, CHP Vilayet İdare Heyeti üyeleri, ilçe liderleri, bayan ve gençlik kollarının temsilcileri ile partililer yer aldı.

“Yıkılacak değiliz”
Merasimde konuşan Lider Tunç Soyer, bir yıl sonra bugün Cumhuriyetin tam bir asrı geride bırakmış olacağını belirterek “Bu dönüm noktası, geçmişten öğrenmek ve geleceğe taraf vermek için bize tarihi bir fırsat sunuyor. Biliyoruz ki emperyalizm kuşatması altında verilen gayret ve kazanılan zafer, hiç kolay olmadı. Cumhuriyet ile orijinal bir hayatın müjdelenmesi, çok ağır bedeller ödenerek gerçekleşti. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz şu günler, omuzlarımıza büyük vazifeler yüklüyor. Biliyoruz ki, kentimiz İzmir Ulusal Mücadele’nin en büyük meydanlarından biri. İşte bu yüzden biz bu sorumluluğu iliğimize, kemiğimize kadar hissediyoruz. Elbet ki bu gerçeğimizden kaçacak, önümüze konan maniler karşısında yılacak, yıkılacak değiliz” dedi.

“Ne imtihanlardan geçtik”
Dağılmadan, bölünmeden, parçalanmadan ilerleyeceklerini belirten Lider Soyer, “Dünya yerinde durdukça biz birbirimize kenetlenmeye devam edeceğiz. Biz neleri gördük. Ne imtihanlardan geçtik, yorulduk demedik. Bu yüzden bugün de hiç olmadığı kadar hazırız. Kararlıyız. Bu toprakları, gençlerinin terk etmediği, çocuklarının yatağa aç girmediği, bayanlarının öldürülmediği, derelerinin kurumadığı, sanatın ve niyetlerin yasaklanmadığı ve topraklarından tekrar rahmet fışkıran bir vatan haline getirene kadar gayretimize devam edeceğiz” halinde konuştu.

“Yeter ki geleceğe umutla bakın”
Gençlere de seslenen Lider Soyer, “Asla umutsuz ve hayalsiz olmayın. Önünüzdeki tüm mahzurları kaldırmak için biz göğsümüzü siper ettik. Siz, kâfi ki birbirinize sarılın. Kâfi ki geleceğe umutla bakın. Ben sizlere inanıyorum. Siz de bu ülkenin gücüne inanın. Yaklaşık bir asır evvel savaştan çıkmış bir vatanı yine ayağa kaldıran atalarımızın yaptığı gibi” dedi.

“Cumhuriyet aydınlanmadır”
CHP İzmir Vilayet Lideri Deniz Yücel ise Cumhuriyet’in hukukun üstünlüğü, hak temelli eşit yurttaşlık ve herkes için adalet manasına geldiğini belirterek şu sözleri kullandı: “Cumhuriyet rejiminde hiçbir kişi ya da zümre bir başkasından üstün ya da ayrıcalıklı değildir. Cumhuriyet aydınlanmadır. Çağdaşlığı, aklı ve bilimi rehber edinir. Cumhuriyet fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür kuşaklar demektir. Cumhuriyet bayan erkek eşitliğidir.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.