Bergama Belediye emekçilerinin aylık yemek fiyatı 1430 TL. oldu

Bergama Belediye emekçilerinin aylık yemek fiyatı 1430 TL. oldu

ABONE OL
Ekim 30, 2022 21:06
Bergama Belediye emekçilerinin aylık yemek fiyatı 1430 TL. oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bergama Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası ortasında imzalanan ve hala yürürlükte bulunan Toplu İş Sözleşmesi’nde yer alan yemek bedelinde düzgünleştirmeye gidildi.

Belediye ve Sendika ortasında imzalanan ek protokol ile yemek bedeli günlük net 55,00 TL.’ye aylık 1.430,00 TL.’ye yükseltildi. İmza merasiminde konuşan Belediye Lideri Hakan Koştu, “İşçimizi enflasyona ezdirmemek için, imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen uğraş gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve yönlendirmeleri üzerine Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’mız ile Hak-İş ve Türk-İş Sendikaları ortasında imzalanan Ek Çerçeve Muahede Protokolü ile Türkiye geneli kamu emekçileri için yemek fiyatlarında artışa gidildi. Artık bizde bu protokole istinaden belediyemizde yetkili Hizmet-İş Sendikası ile ek protokolümüzü imzaladık. Bu yıl içinde 2’kez imzaladığımız ek protokoller ile personellerimizin maaşlarında uygunlaştırma yapmıştık. 3. ek protokol ile de çalışanlarımızın yemek fiyatlarında düzgünleştirmeye gitmiş olduk. İyi olsun” dedi.

BELEDİYE TAKIMLI PERSONELLERİ VE BAĞLI ŞİRKET ÇALIŞANLARINDA YEMEK FİYATI TIPKI OLDU, FİYAT FARKLILIĞINA SON VERİLDİ

Bergama Belediye Lider Yardımcıları Aşkın Uyar, Cüneyt Umutlu, Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Lideri Gültekin Şimşek, emekçi sendika temsilcileri ve sendika komite vazifelilerinin katıldığı ek protokol imza merasimi ile Bergama Belediyesi ve bağlı şirketlerinde uygulanan farklı yemek fiyatlarına de son verilmiş oldu. İmzalanan ek protokol ile Toplumsal Yardım / Yemek kaleminde yıllardır bulunan fiyat farklılığının da son bulduğuna işaret eden Belediye Lideri Hakan Koştu, “Göreve geldiğimiz birinci günden belediyemizde vazifeli personel arkadaşlarımız ortasında yer alan ismi konmamış bir fiyat ayrımı olmasına hayret ettik. Bu durumun düzeltilmesi için çalışmalarımıza hızla başladık. Takımlı çalışanlarımızda ve Beta şirketimiz emekçilerinde bulunan toplumsal hakların Bakırçay şirketimiz personellerinde de olması, geçmişte uygulanan haksızlıkların son bulması için adım attık. Artık kalem olarak Takımlı ve Beta’lı emekçilerimiz mukavelesinde yer alan toplumsal hakları Bakırçay şirketimizde de birebir seviyeye getirme çabası içerisindeyiz” dedi.

HİZMET-İŞ SENDİKA ŞUBE LİDERİ ŞİMŞEK’TEN LİDER KOŞTU’YA TEŞEKKÜR

İmza merasiminde konuşan Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Lideri Gültekin Şimşek, “İşçi dostu Belediye Liderimiz Sayın Hakan Koştu’ya, Lider Yardımcılarımız Sayın Aşkın Uyar ve Sayın Cüneyt Umutlu daima personel arkadaşlarımızın yanında yer almaktadırlar. Personellerimiz faydasına talep ettiğimiz istek ve tekliflere kayıtsız kalmayan Belediye Liderimiz Sayın Hakan Koştu’ya ve Lider Yardımcılarımıza sendikam, personel arkadaşlarım ve şahsım ismine teşekkür ederim” dedi.

İmzalanan ek protokol ile yemek fiyatında yer alan farklılığa son verilmiş oldu. Takımlı emekçilerde 715,00 TL. , Beta şirketinde 770,00 TL. ve Bakırçay şirketinde 337,5 TL. olan yemek fiyatı, tüm personeller için günlük net 55,00 TL.’ye aylık net 1.430,00 TL.’ye çıkarılmış oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.