Anadolu Hayat Emeklilik’in Etkin Büyüklüğü 73 Milyar TL’ye Ulaştı

Anadolu Hayat Emeklilik’in Etkin Büyüklüğü 73 Milyar TL’ye Ulaştı

ABONE OL
Ekim 31, 2022 02:33
Anadolu Hayat Emeklilik’in Etkin Büyüklüğü 73 Milyar TL’ye Ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Hayat Emeklilik, 2022 yılının üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 61,3 milyar TL’ye ulaşan emeklilik fon büyüklüğü ile özel sermayeli şirketler ortasında önder olan Anadolu Hayat Emeklilik, geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran etkin büyüklüğünü yüzde 82 oranında artırdı.

Yılın üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Anadolu Hayat Emeklilik’in faal büyüklüğü 73 milyar TL’ye ulaştı. Geçen yılın tıpkı devrine nazaran faal büyüklüğünü yüzde 82 artıran şirket, başarılı yükselişini sürdürüyor.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, 2022 yılının üçüncü çeyrek finansal sonuçlarına ait yaptığı değerlendirmede; “Bireysel emeklilik ve hayat sigortası bölümleri, ülkemizi etkileyen enflasyon ve döviz kuru ile ilgili gelişmelere karşın, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde büyümeye devam etti. Emeklilik Nezaret Merkezi’nin datalarına nazaran istekli kişisel emeklilik ve otomatik iştirak toplamından oluşan Ferdî Emeklilik Sistemi (BES) fon büyüklüğümüz yıl başına nazaran yüzde 41,5 oranında artarak 61,3 milyar TL’ye, iştirakçi sayımız ise yüzde 10,4 oranında büyüyerek 2,4 milyon düzeyine ulaştı. Bunun yanı sıra şirketimiz istekli BES iştirakçi sayısı ve istekli BES ile otomatik iştirak toplamından oluşan fon büyüklüğü kategorilerinde özel sermayeli şirketler ortasındaki liderliğini korudu. Faal büyüklüğümüz 73 milyar TL düzeyinde gerçekleşirken, özkaynaklarımız 2,3 milyar TL’yi aştı” diye konuştu.

“18 yaş altı iştirakçi sayısında 147 bini aştık”

2022 yılının üçüncü çeyrek sonu datalarına nazaran; 18 yaş altı iştirakçi sayısında 147 bini aştıklarını söz eden Atalay, “Fon büyüklüğünde ise 524 milyon TL düzeyine ulaştık. 18 yaş altı müşteri kümesinde dal liderliğimizi muhafazaya, faaliyet gösterdiğimiz ferdi emeklilik ve hayat sigortası kesimlerindeki toplam 4 milyonu aşan müşteri portföyümüze memnuniyet odaklı hizmet vermeye devam ettik” dedi.

“Dijital kanallar üzerinden gerçekleştirdiğimiz satışları bir evvelki yılın tıpkı devrine nazaran 4 kat artırdık”

Brüt minimum fiyatın artırılmasıyla birlikte, BES’teki devlet katkısı limitinin yükselmesi üzere değişikliklere süratle adapte oldukları bir periyottan geçtiklerini anlatan Atalay, şöyle devam etti: “Aynı vakitte, satış ve satış sonrası hizmet yetkinliklerimizin artırılması kapsamında yürüttüğümüz dijital altyapımızın dönüşümüne devam ettik. Dijital kanallar üzerinden gerçekleştirdiğimiz satışları bir evvelki yılın tıpkı devrine nazaran 4 kat artırdık. Kahve atıklarımızı ileri dönüştürerek tabiatta uzun mühlet çözünemeyen plastik eserlere alternatifler üretilmesine katkıda bulunduk.Anadolu Hayat Emeklilik olarak müşterilerimiz ile kurduğumuz inanca dayalı ve uzun vadeli ilgimizi sürdürüp yenilikçi vizyonumuzu dijitalleşme ile derinleştirmeyi hedefliyoruz. Toplumsal kalkınma ve gelişim için üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirirken birebir vakitte, kesimimize öncülük etmeyi de sürdüreceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.