Akkuyu Nükleer Tarafından Düzenlenen Ulusal Çocuk Fotoğraf Müsabakasının Sonuçları Açıklandı

Akkuyu Nükleer Tarafından Düzenlenen Ulusal Çocuk Fotoğraf Müsabakasının Sonuçları Açıklandı

ABONE OL
Ekim 31, 2022 21:12
Akkuyu Nükleer Tarafından Düzenlenen Ulusal Çocuk Fotoğraf Müsabakasının Sonuçları Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKKUYU NÜKLEER tarafından düzenlenen Ulusal Çocuk Fotoğraf Müsabakasının kazananları belirli oldu.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen yarış, Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 200 iştirakçiyi bir ortaya getirdi. Müracaatlar İstanbul, Bolu, İzmir, Manisa, Kayseri, Ankara, Konya ve öteki vilayetlerden alınmıştı.

Resimler, AKKUYU NÜKLEER Genel Müdür Basın Sekreteri ve İrtibat Yöneticisi Vasily Korelsky, Demirören Haber Ajansı (DHA) Muhabiri Mustafa Ercan, Aleksandr Puşkin Özel Milletlerarası Okulu Fotoğraf Öğretmeni Anna Maslennikova ve Mersin Hasan Akel Lisesi Öğretmeni Çiğdem İnkaya’dan oluşan heyet üyeleri tarafından değerlendirildi. Heyet üyeleri, iştirakçilerin yaptığı fotoğraflara teknik performans, sanatsal tabir ve müsabaka temasına uygunluk açısından puan verdi.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdür Basın Sekreteri ve İrtibat Yöneticisi Vasily Korelsky, müsabakayı şu sözlerle kıymetlendirdi: “Elektrik üretimi konusunda nizamlı olarak çocuk fotoğraf müsabakaları düzenliyoruz ve çocukların çizimden evvel mevzuyu inceleyip hazırlanmalarından mutluyum. Yarışın ana amaçlarından biri, çağdaş teknolojilere ve etrafımıza ilgi duyulmasını sağlamak ve farkındalık için “bugün-yarın” algısı oluşturmaktır. En yeterli çizimleri seçmek çok zordu. Tüm çalışmalar özel ilgiyi hak ediyor. Yarışa Türkiye’nin farklı bölgelerinden çocuklar katıldı. Bu yıl bilhassa Doğu Anadolu’dan, Şırnak ve Siirt vilayetlerinden çok sayıda fotoğraf başvurusu var. Tüm iştirakçilere teşekkürler!”

Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Mustafa Ercan bahse ait olarak, “Tüm iştirakçiler çok yetenekli, çizimler etkileyici, his dolu ve yaratıcı. Renkle çalışma seviyelerine bilhassa dikkat ettim, çocuklar çok farklı ve canlı renkler seçmiş” sözlerini kullanırken, yarışmacıların çalışmalarının değerlendirilmesinde yer almaktan memnunluk duyduğunu belirten Hasan Akel Lisesi öğretmeni Çiğdem İnkaya da “Bu cins teşebbüsler çocukların etrafa karşı sorumluluk oluşturması için çok değerli. AKKUYU NÜKLEER’e ve tüm iştirakçilere teşekkür ederiz!” diye konuştu.

AKKUYU NÜKLEER tarafından düzenlenen Ulusal Çocuk Fotoğraf Yarışında 4-6 yaş kategorisinde birinciliği Zeynep Meva Kaynar, ikinciliği Mercan Deniz Bayram, üçüncülüğü ise Elizaveta Fineeva elde etti.

7-9 yaş kategorisinin birincisi Ada Aydemir olurken, Beren Ors ikinci, Melek Nil Başkurt ise üçüncü oldu.

10-12 yaş kategorisinde sıralama, birinci Ulaş Susup, ikinci Milena Melek Dalan, üçüncü Viktoria Ostanko biçiminde olurken, 13-16 yaş kategorisinde ise birinciliği Ivan Korçmarik, ikinciliği Elif Nuran Kara, üçüncülüğü ise Taylan Ors elde etti.

“En özgün resim” özel kategorisinde de Ayşenur Özdemir birinci, Dilara Karabacak ikinci, Rabia Gül Öztürk ise üçüncü oldu.

Her bir kategorinin birincilerine AKKUYU NÜKLEER tarafından tablet bilgisayar, ikincilere çizim tableti ve üçüncülere profesyonel çizim seti armağan edilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.