Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Yerli aşı Turkovac İle ilgili Başhekim Den son dakika müjdesi

1 saat önce
1 kez görüntülendi

Yerli aşı Turkovac İle ilgili Başhekim Den son dakika müjdesi
Reklam

Son dakika haberi: Ankara Büyük Kasaba Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Alev, yerli koronavirüs aşısı Turkovac’a ilişkin yaptığı açıklamada “Şöyle bir müjde verebiliriz. Turkovac ve CoronoVac’da yaptığımız çalışmada netice güvenli olarak saptandı. Ayrıca de faaliyet anlamında olumlu sonuçları var” dedi.

Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Alev’in açıklamalarından öne çıkanlar…

Bu çalışmamız 2 doz Sinovac yapmış ve koronavirüse yakalanmamış kişilere yönelik. Dün itibari ile gönüllülerimizi almaya başladık. An itibari ile 100’ün üzerinde kişinin kriterlere yerinde olduğunu tespit ettik. EVRE-3A çalışmamızı 43 merkezde yürüteceğiz. Bu çalışmadan önce FAZ-2B çalışmamızı yaptık. Dün itibari ile 1. Aydaki faaliyet verilerimize ulaştık. Verilerin olumlu olması üstüne 3A çalışmamıza geçtik. Delta’ya Alfa’ya karşısında etkinliğini saptama ettik.

‘MÜJDE VEREBİLİRİZ’

Şöyle bir müjde verebiliriz… Turkovac ve CoronoVac’da yaptığımız çalışmada sonuç tehlikesiz olarak saptandı. Keza de faaliyet anlamında olumlu sonuçları var.

Raporlanacak ve araştırma makalesi olarak yayınlanacak.

2-3 bin gönüllüde faaliyet tespit edildiğinde acele kullanım onayı DSÖ’nün kriterlerine tarafından alınabilir. TURKOVAC sayısında da 3 bin sayısına gelip yerinde olup olmadığını ilgili komisyonlar karar verecek.

şimdi gönüllülerimiz Türkiye genelinde randevu alıp aşılamaya katılabiliyorlar. Dün bakan beyin açıklaması sonrası 7-8 bin kişinin kullanım yaptığını görüyoruz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık