Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Son dakika! Çataklı’dan Özdağ’a “silah ruhsatı” yanıtı: Derhal doktorunuza başvurun!

3 gün önce
2 kez görüntülendi

Son dakika! Çataklı’dan Özdağ’a “silah ruhsatı” yanıtı: Derhal doktorunuza başvurun!
Reklam

Son dakika haberi: Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün akşam katıldığı bir televizyon programında tabanca ruhsatı talebinde bulunduğunu ama verilmediğini bahis etti. 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Özdağ’ın iddiası sonrası sosyal medyadan tanımlama yaptı. “En iyi ihtimalle unutkanlık sorunu yaşıyor olabilir, biz hatırlatalım” ifadesini kullanan Çataklı şu açıklamayı yaptı: 

SÜRESİZ SİLAH RUHSATLARI HALEN GEÇERLİ

Yusufeli Asl. Cez. Mah. 2012/57 Başlıca ve 2013/5 sayılı Kararı ile devlete ait belgenin düzenlemesinde yalan beyanda bulunmak suçundan dolayı adli para cezasına çarptırılmış, cezası 15.01.2013 tarihinde kesinleşmiş olmasına rağmen bu 2 silah ruhsatı belirsiz düzenlendiği için iptal edilmemiştir ve halen geçerlidir.

Ayrıca; 2019 yılında 6136 sayılı Kanununda memnu hakların iadesi alanlara silah ruhsatı verilmesi imkanı tanıyan düzenleme sonrası başvurusu üzerine 30.12.2020 ve 27.07.2021 tarihlerinde 2 ayrı silaha daha ruhsat düzenlenmiştir.

4 AYRI SİLAH RUHSATI BULUNUYOR

Sonuç: Ümit Özdağ’ın adına düzenlenmiş 4 farklı tabanca ruhsatı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yakın polis korumasıyla korunmaktadır.

“ACİLEN DOKTORA BAŞVUR”

Kendisine tavsiyemiz: Şu Anda doktoruna başvurmasıdır!

“BU KİŞİYİ CİDDİYE ALMAYIN”

Basın mensupları ve takipçilerine önerimiz ise bu kişiyi ciddiye almamalarıdır.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık