Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Selimiye İmam Hatip Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

3 gün önce
2 kez görüntülendi

Selimiye İmam Hatip Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
Reklam

İl Ulusal Eğitim Müdürü Önder Arpacı, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilerle 1,5 yıllık aranın arkasından bir etkinlikle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Selimiye İmam Konuşmacı Ortaokulunun, Edirne’nin en güzide ve en başarılı okullarından olduğunu gösteren Arpacı, “Okulumuz, yapmış olduğu çalışmalarla başarılı işlere imza atmakta, bizleri de gururlandırmaktadır.” dedi.

Arpacı, Türklerin bilim tarihine damga vuran bir medeniyetin torunları olduğunu açıklama etti.

uZ2fK_1634128027_8838.jpg

Tarihte Türk bilim insanlarının kayda değer buluşlara imza attığını bildiren Arpacı, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği ‘düşün, tasarla, uygula’ fikrinden hareketle artık çocuklarımız bilim alanında da başarılı olmaktadırlar. Robotik kodlamayla, yazılımlarla, yapay zekayla inşallah bilim insanlarımızın yolundan gideceksiniz. İnşallah bundan sonra yapacağınız çalışmalarda da keza Edirne’mizi ayrıca de zinde Türkiye’mizi en iyi şekilde sizler temsilcilik edeceksiniz.”

Mektep Müdürü Fatih Ot da Selimiye İmam Hatip Ortaokulunun 600 öğrencisi ve 55 öğretmeniyle Edirne’de hoş çalışmalara imza attığını belirtti.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın da bu güzel çalışmalardan biri olduğunu ifade eden Ot, “İnşallah bu fuarımız öğrencilerimizin gelişimine, ilim irfan ve hikmet yolunda yeni ilhamlar kazanmasına ve yeni projelere başlatmak için heveslenmelerine vesile olur.” dedi.

Başlangıç kurdelesinin kesilmesinin ardından, aralarında “Ben senin yaşındayken”, “Chladni desenleri”, “Poliüretan ile topraksız tarım”, “Bisikletimi sürüyorum, enerjimi üretiyorum”, “The magic sandbox” gibi çalışmaların de yer aldığı projelerin bulunduğu bölge gezildi.

Açılışa AK Parti İl Başkanı Belgin İba, İl Müftüsü Alettin Bozkurt, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk, Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Rasim Özgün, öğretmenler ve veliler katıldı.

KAYNAK: AA
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık