Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

Tesla bütün otonom sürüş herkese sunulmayacak

4 gün önce
6 kez görüntülendi

Tesla bütün otonom sürüş herkese sunulmayacak
Reklam

Bu endişeler milli ulaşım güvenliği kurulu göre da dile getirildi. Geçtiğimiz günlerde milli ulaştırma güvenliği kurulu başkanı Jennifer Homendy kadar Tesla araçlarında emniyet eksikliği olduğu açıklama edilmişti. Bu cins güvenlik eksiklikleri nedeniyle bütün otonom sürüş desteklenmiyor. Özellikle büyük kasaba içinde yapılabilecek herhangi bir sistemsel hata ölümlere neden olabilir.

Full Self-Driving (FSD) 10.2 Beta güncellemesi bir takım endişeler sebebiyle ertelendi. Yaşanan bu gecikmeler kullanıcıları fazlasıyla endişelendirmeye yetiyor. Gelecekte kaza yapma ihtimalleri olan sürücüler bu sisteme kesinlikle dahil edilmiyor. Hatırlayacağınız üzere şirketin sürücülere puan verdiğini söylemiştik.

Tesla sürücüleri 0 ile 100 aralarında bir skor alarak araba kullanma hayatlarına devam ediyor. Mesela herhangi bir Tesla kullanıcısı kusur yaparsa puanı kırılıyor. Bu Nedenle daha tehlikesiz şahısların trafikte olması sağlanıyor. İşin aslına bakacak olursak bu yöntem otonom sistem güncellemelerinin kimler kadar alınacağını belirliyor. Tesla bütün otonom sürüş buradan geliyor.

Tesla tarafından yapılan açıklamalara göre bu cins güncellemelerin verildiği sürücülerin 1600 km baştan başa çarpışma uyarısı almamış olması gerekiyor. Ayrıca şoför takip mesafesini koruyup korumadığı bir öteki manâlı etmen.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık