Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

MHP lideri Bahçeli’den CHP’ye tüzük tepkisi

3 gün önce
5 kez görüntülendi

MHP lideri Bahçeli’den CHP’ye tüzük tepkisi
Reklam

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türk Gençliği Büyük Kurultayı” ve “Analar Bacılar Kurultayı”na dikkat çekici ederek, “Türk gençliği diri umuduyla, yüksek ufkuyla, coşku ve kasıt batmış tutumuyla yeni bir tarih yazmış, almasını bilenlere mesajların en görkemlisini kararlılıkla vermiştir. Gençlerimiz milletimizin gelecek özlemidir. Bu özlem Allah’ın izniyle büyük Türkiye ülküsünün gerçekleşmesiyle vuslata erecektir.” diye konuştu.

Devlet Bahçeli, “Cemil Meriç’in söylediği üzere, ‘Dava irfanımızı baştan fetheden, bugünümüzü düne bağlayan’ bir gençlikle önümüze çekilen kalın perdeler birer birer yırtılıp atılacak, Türkiye büyüyüp Turan olacaktır.” yorumunu yaptı.

“DÖNEMLERE HAPSOLANLARIN AKSİNE DEVİRLER ÜSTÜDÜR”

Türk tarihinin, hasreti çekilen eski ve ebedi bir eser olduğunu vurgulayan Bahçeli, bu eseri baştan kaleme alacak, geleceğin tertemiz ve yaşanmamış ortamına inançla taşıyacakların, Türk gençliği olduğunu söyledi.

İstifhamların kafalarda kök salmasına engel olanın, kin ve nefretin kalplerde yuva yapmasına müsaade etmeyen asil Türk gençliği, bu gençliği temsilen de Milliyetçi-Ülkücü gençlik olduğunu dile getiren Bahçeli, “Kim oysa Türk gençliğini yok sayıyorsa, adını anmıyorsa, siyasi ve ideolojik istismarın konusu yapıyorsa, biliniz ama karanlık, kabalık, kuraklık ve küstahlık içindedir.

Dönemlere hapsolanların tersine devirler üstüdür. Bildiğiniz gibi, şöhret, şehvet ve mal varlığı âmâ bir labirenttir.” görüşünü paylaştı.

Elinde bir gaz lambası bile olmadan dolaşmaya kalkışanların, aynısıyla dibi soyut uçurumlara kanat çırpanlar olduğunu kaydeden Bahçeli, “Gençlerimiz yeri geldi mi duyarlı ve sorumlulukla uçurumların önüne göğsünü geren, yeri geldi mi de milli geleceği kötürüm ülkü sokmak için fırsat kollayan odaklara hak ettikleri şamarı indiren aristokrat duruştur. Gençliğimiz yüz akımız, önü arkası kesilmeyecek akınımızdır. Onların gereklilik ve taleplerini yerine getirmek, sitem ve şikayetlerini çözümle kesiştirmek siyaset kurumunun belli başlı görevidir. Milliyetçi ülkücü gençlik, Türk gençliğinin kalpgahıdır. Kökü Ötüken’de, kaynağı Issık Gölü’nde, kavgası da Türk ve İslam düşmanlarıyladır. Bu gençlik bizim baş tacımız, medarıiftiharımızdır.” değerlendirmesinde bulundu.

“Biz analarımıza bakınca, bacılarımızı görür görmez gelecek Türk nesillerinin bacak sesini duyuyoruz” diyen Bahçeli, bu kapsamda Türk gençliğinin, analar baştan sona var olduğunu ifade etti.

“TÜRK-İSLAM MEDENİYETİ, AYAĞINA GEÇİRİLMEK İSTENEN PRANGALARI KIRIP ATACAKTIR”

İki kurultayın da maneviyat birbiriyle pekiştiğini ve örtüştüğünü belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Dikkatlerinizi çekmek isterim ancak bugün Batı dünyasına baskın olan sosyal ve idareli mimari, bunun yanına değerler sistemi büyük çapta tatminsizlik ve huzursuzluklara yol açmaktadır.

Analarımızın, bacılarımızın, gençlerimizin fedakarane mücadele ve çabasıyla bu döngü bizim semtimize bile uğramayacak, Türk-İslam medeniyeti yeni bir yükseliş hamlesiyle ayağına geçirilmek istenen prangaları kırıp atacaktır.”

“GERÇEKLERDEN UZAKTA BİR MİLLİYETÇİLİK HAVADA VE BOŞLUKTA UÇUŞAN FİKİR KIRINTILARI GİBİDİR”

Bahçeli, Prof. Dr. Erol Güngör’ün “İslam’ın Bugünkü Meseleleri” isimli eserine değinerek, “Milliyetçilik, bir dış mesele olarak göründüğü vakit yerli kültürün, tanıdık olmayan kültüre aleyhinde çıkması şeklinde eğilim etmektedir. Bir iç mesele olduğu zaman ise başlıca meslek memlekette ulusal birliğe engel olacak mahiyetteki kültürel, hesaplı ve sosyal farklılaşmaların asgariye indirilmesidir. Milliyetçilik birincil hamlede milli birlik ve bütünlüğün kazanılması davasıdır.” sözlerini sarf etti.

Milliyetçiliğin, yabancı akımlara aleyhinde güvence, ulusal birlik ve dayanışma ruhunun da güvenlik duvarı olduğunun altını çizen Bahçeli, “Hayattan kopuk, insandan yoksun, gerçeklerden uzaktan bir milliyetçilik havada ve boşlukta uçuşan fikir kırıntıları gibidir.

Arzumuz, amacımız ve arayışımız öteden beri budur. Milliyetçi Hareket Partisine atılan iftiraların, yoğunlaşan saldırıların, yaygınlaşan küresel tahammülsüzlüklerin gelişim ve ilerleyiş rotası titizlikle okunduğu takdirde, bunların hiç birisinin tesadüfi olmadığı görülecektir.” düşüncesini dile getirdi.

“BİR MİLLETİN YÜKSELİŞİNİN MÜSPET DAYANAĞI MİLLİYETÇİLİKTİR”

Yeni bir dünya düzeninin söylem ve dayatmasının, hatta milletsiz devlet, devletsiz halk müziği projelerinin önündeki en büyük engelin milli devletler ve güçlü ırk oluşumları olduğuna dikkati çeken Bahçeli, “Böylece küresel güçler ve mütecaviz ülkeler, ulusal devletlerdeki idare iradesinin ahali üstü birliklerle ve güçlerle paylaşılmasını uzun süreden beri dayatmaktadır. Bu paylaşma, şüphesiz ama egemen gücün lehine, hükümlü milletin aleyhine gerçekleşecektir. Ancak, bu bakışımsız etki gerçekten milliyetçiliğin yükselmesinin de bir dayanağıdır.” dedi.

Küresel aktörler açısından, ülkelerdeki yükselen milliyetçiliğin kırılmasının, dil, din, etnik veya mezhep farklılıklarının kaşınması ve bunların üzerinden ilk etapta özerk, daha sonra da federal devletler oluşturulmasının uğursuz bir gaye olarak defalarca güncelliğini koruduğunu ifade eden Bahçeli, bu hedefe ilk kez taşeronlar eliyle ulaşılmasının alındığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bununla mündemiç CHP, HDP, İP, DEVA, Gelecek Partisi ve irili ufaklı diğer zillet partileri tembihli, görevli ve taşeron siyasetin benekli temsilcileridir.

Zira her şey gün gibi ortadadır, zelil siyaset simalarının kaçacak, gerçekleri inkar edecek hayası da, hali de kalmamıştır. Etken güçler, kendi yayılmacı emelleri için milliyetçi perspektifle hareket ederken, ellerini uzattıkları ülkeler için milliyetçiliği bastırmaya, karalamaya, fena göstermeye hedeflemek gibi bir ikilemin ve tenakuzun dibindedir. Fakat maksadı ne olursa olsun, küresel sömürünün önündeki en önemli engel ulusal devlet yapısı ve bu yapının esas taşı olan Milliyetçi Hareket ve Cumhur İttifakı’dır. Diğer bir deyişle, bir milletin yükselişinin müspet dayanağı milliyetçiliktir; milli kimliğin gücü de milli devletin çelik gibi sağlamlığıdır. Küresel gelişmelerin bir figüranı, faizsiz bir ögesi, pasif bir yüklenicisi değil, baş aktörü olmayı hedefleyen milliyetçi fikriyat, yalnızca Türkiye’yi yok soydaşlarımızı ve ortak kültür dairesinde yaşamış mazlum milletleri de kurtaracak muhteşem bir anlayışı temsilcilik etmektedir. Buradan çıkarılması gereken netice, çoğulcu yeni bir dünya sistemine duyulan ihtiyacın, yeni her yerde kurgusu yapılması gereken uluslararası yeni bir dengenin şart olduğu gerçeğidir.”

Bugün tüm insanlığın, çevre sorunundan enerji sorununa, idareli eşitsizlikten terör sorununa, bulaşıcı hastalıklardan hak sorunlarına değin yüz yüze bulunduğu tehlikelerle müşterek bir kaderi paylaştığını bildiren Bahçeli, “Bu ortaklık insanlık değerlerinin, insanlık mirasının, insan olmanın iftihar ve şerefinin iki taraflı paydasıdır.

İnsan merkezli, yargı ve adalet ilkelerine müzahir, gönüllü paylaşımı ve meslek birliğini amaçlayan, küresel kaynakları hakkaniyetle insanlığın istifadesine sunan yeni bir aydınlanma süreci, inanıyorum fakat Türk milletinin doğrulmasıyla başlayacaktır. Bu ümit yeşerdikçe ihanet kamçı yemiş, çifte çemiş gibi tepinmektedir. Gelişmelerin seyrine baktığımızda, ilhamını ve sevgisini büyük Türk milletinden bölge Milliyetçi Hareket, devlet ve milletimizin bekası için dünden daha önemli ve kutsal bir görevle aleyhinde karşıyadır. Ve Cenabıallah’ın izniyle bu kutlu görevi partimiz Cumhur İttifakı çatısı aşağı başarıyla yerine getirecektir. İnancımız, kararlılığımız ve hedefimiz bu yöndedir.”.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık