Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

e-Devlet ad soyad değişikliği nasıl yapılır? Mahkemesiz ad değiştirme başvurusu adımları..

4 gün önce
4 kez görüntülendi

e-Devlet ad soyad değişikliği nasıl yapılır? Mahkemesiz ad değiştirme başvurusu adımları..
Reklam

Ad soyad değişikliği başvurusu e-Devlet uygulamasında aktif olmaya başlamasıyla birlikte gündem oldu. Bundan sonradan ad Değişikliği için laf konusu başvurular e-Devlet aracılığı ile alınacak. E-Devlet ad soyad başvurusu yerine getirmek isteyen kişiler, sistem girişini yaptıktan sonradan aşağıdaki adımları izleyerek işlemlerini tamamlayabilecek. İşte konuyla ilgili ayrıntı..

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e-hizmetlerine bir yenisini ekleyerek “İl/İlçe İdare Kurulu Kararı ile Isim ya da Soyadı Düzeltilmesine İlişkin Başvuruların Alınması” hizmetini e-Devlet Kapısına taşıdı. Buna kadar İl/İlçe İdare Kurulu kararı ile ad ya da soyadı düzeltilmesine ilişkin başvurular e-Devlet’ten yapılabilecek.

Mahkemenin aldığı kararla genel ahlaka uygunsuz ve toplum göre komik olarak karşılanan isimlerde mahkeme emri şartı aranmaksızın il veya ilçe yönetimle ilgili kurulu göre değiştirilebilecek. Bu gelişmenin ardındaki isim ve soyad değişikliği başvurusu hakkında data elde etmek isteyenler, isim cet ad değişikliği için zorunlu evrakları ve başvuru formu şartlarını araştırmaya başladı.

6165434fb57f1513d8c4b1e1e-DEVLET İSİM DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Altında bulunan bağlantıya tıklayarak e-Devlet’e antre yapın.

Ardındaki; arama kısmına “Ad ve Soyadı” yazdıktan sonra “İl / İlçe İdare Kurulu Kararı ile Ad veya Soyadı Düzeltilmesine İlişkin Başvuruların Alınması” seçeneğine tıklayın.

Bu aşamada ise “Mobil İmza” ya da “Elektronik İmza” onayınız gerekmekte. İstenen girişi yaptıktan sona başvuru formu ekranı açılacak.

DILEKÇE YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık