Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

Norveç’te Kovid-19 salgını güvenli olmayan olmaktan çıkarıldı

3 hafta önce
19 kez görüntülendi

Norveç’te Kovid-19 salgını güvenli olmayan olmaktan çıkarıldı
Reklam

Bukholm, Norveç devlet televizyonu NRK’ye yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgının mevsimsel değişiklikten nedeniyle soğuk algınlığına niçin olan grip hastalığı ile benzeyen layık seviyeye geldiğini belirterek, ”Ülkede risk gruplarında olan herkes aşılandı. Aşılanmış olduğu halde salgına yakalananların büyük bölümünde virüs hafif ve  soğuk algınlığı benzeri semptomlar meydana getiriyor. Salgın yayılmaya devam etse de hastaneye yatış sayısı düşük kalıyor” ifadelerini kullandı. 

AŞILAMANIN ZAFERİ

Aşının önemine aksan yapan Bukholm, ‘Aşı kapsamının düşük olduğu ülkelerden nedeniyle salgın bitmiyor. Virüs varlıklı ülkelerin topraklarının dışına yayıldığı sürece, gerçi bir salgın olacaktır. Norveç aşılanma oranı yüksek ülkelerden biri olduğu için yeni bir aşamadayız’ ‘değerlendirmesinde bulundu.

Bukholm, ülkede aşılanma oranının yüzde 83’ü bulduğunu kaydetti. Norveç Insanlar Sağlığı Enstitüsü’nün açıkladığı rakamlara tarafından, Norveç’te Kovid19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 841’e çıktı. Ülkede vaka sayısı da 182 bin 239’a yükseldi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık