Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Rota: ABD! Şiddetini gitgide artarak artırıyor

1 hafta önce
7 kez görüntülendi

Rota: ABD! Şiddetini gitgide artarak artırıyor
Reklam

Milli Fırtına Merkezi göre yapılan açıklamada, Nicholas’ın, bu sabahleyin Tekxas eyaletinin Meksika Körfezi kıyısından ABD esas karasına ulaştığı ve hızını artırarak “kategori 1” şiddetinde bir kasırgaya dönüştüğü bildirildi.

Açıklamada, Nicholas’ın gelecek birkaç gün içinde güney bölgelerinde yaşamı korkutma eden ani sellere niçin olabileceği uyarısında bulunuldu.

Texas eyaletinin Houston bölgesine 18 santimetreye yakın yağış bırakan ve 300 binden artı kişinin elektriksiz kalmasına yol açan kasırganın, yarın Louisiana ve doğusunu etkisi altına alacağının tahmin edildiği belirtildi.

Saatteki hızı 112 kilometreye kadar meydana çıkan Nicholas Kasırgası nedeniyle Texsas ve Louisiana eyaleti yetkilileri, çoğu bölge için “yıkım uyarısı” yaparken ABD Başkanı Joe Biden’dan takviye çağrısında bulundu.

29 Ağustos’ta 240 kilometreden fazla şipşak etkilediği Louisiana eyaleti ile Mississippi ve Alabama’da milyarlarca dolar hasara neden olan Ida Kasırgası, ülkenin kuzeydoğu eyaletleri New York ve New Jersey’de de aşırı yağışlar sebebiyle su baskını baskınlarına niçin olmuş, ülke genelinde 100’den fazla can kaybı yaşanmıştı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık