Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

İngiltere’de ‘B planı’ devrede! Boris Johnson vurguladı

1 hafta önce
6 kez görüntülendi

İngiltere’de ‘B planı’ devrede! Boris Johnson vurguladı
Reklam

Johnson, Kovid-19’la mücadelede İngiltere’nin kış planına ilişkin, baş tıp görevlisi Prof. Chris Whitty ve hükümetin bilim danışmanı Patrick Vallance ile basın toplantısı düzenledi.

Kovid-19 salgınının, İngiltere için “hala bir risk” olmaya devam ettiğini söyleyen Johnson, oysa birlikte elde edilen kazanımları koruyabileceklerinden belirlenmiş olduğunu ve hükümetin “B planı” zarfında daha artı Kovid-19 önlemini de yedekte tutacağını açıklama etti.

Boris Johnson, aşı pasaportlarını zorunlu kılma olasılığını da en ince ayrıntısına kadar dışlamadığının altını çizdi.

Johnson, 16 yaşın üzerindekilerin yüzde 80’inin bundan böyle çift doz aşılı olduğuna ve yetişkinlerin yüzde 90’ında antikorların bulunduğuna sinyâl ederek, “Yaşınıza yan olarak, aşısızsanız ölme ihtimalinizin, her iki aşıyı da yaptırmış olanlara göre 9 kat daha artı.” dedi.

Aşıların vefat oranlarını azaltmada büyük fark yarattığını söyleyen Johnson, hala aşı olması gereken 5 milyondan fazla birey olduğuna da dikkati çekti.

Johnson, bu kişilerin aşı olmaları için teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Aşı savunduğumuz en önemli şey olmalı.” ifadesine yer verdi.

öte taraftan, Johnson, bu sene geçen eylüle kıyasla daha yüksek vaka ve ölümlere karşın, aşı programı doğru İngiliz halkının Kovid-19’la savaşmak için kıyaslanamayacak değin iyi durumda olduğu değerlendirmesinde bulundu.

“Kış geliyor, ahali bunu ciddiye almalı”

Profesör Whitty de aşılanmamış kişilerin tehlikede olduğunu belirten rakamları aktardığı konuşmasında, hemen şimdi aşı olmayanlara aşı olmaları çağrısında bulundu.

Whitty, “Kış geliyor ve halk müziği bunu fiilen ciddiye almalı.” ifadesini kullandı.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık