Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Avustralya’da 29 yıllık firari hükümlü, COVID-19 salgınında işsiz kalınca teslim oldu

1 hafta önce
2 kez görüntülendi

Avustralya’da 29 yıllık firari hükümlü, COVID-19 salgınında işsiz kalınca teslim oldu
Reklam

Avustralya Yayınlama Kurumunda yer alan göre, esrar yetiştirmekten 3,5 yıla hükümlü olan Desic, 13 ay cezaevinde yattıktan sonra 1 Ağustos 1992 gecesi demir testeresi ve cıvata kesiciler de dahil bazı aletleri kullanarak Grafton Islah Merkezinden kaçtı.

Tüm aramalara karşın bulunamadığı kayıtlara geçen Desic’in, Sydney’in kuzey sahillerine yerleşerek, peşin para para karşılığı inşaat işleri ve tamirci olarak çalıştığı belirtildi.

Desic, eyalette yaklaşık 3 aydır sürekli sıkı COVID-19 yasakları dolayısıyla işlerinin adamakıllı durması üstüne kirasını ödeyemez ülkü geldi.

Evi boşaltarak sahilde yaşamaya başlayan Desic, demir parmaklıklar ardında yaşamanın “evsiz” olmaktan “çok daha kolay” olacağını düşünerek polise teslim oldu.

Sydney’in Surry Hills semtindeki cezaevi hücresinden video bağlantıyla Merkez Lokal Mahkemesindeki duruşmaya katılan ve kefaletle serbest kalma talebi reddedilen Desic’in, 28 Eylül 2021 Salı günü cezaevinden kaçmak suçlamasıyla baştan benzer mahkemeye çıkması bekleniyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık