Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Pakistan’da TikTok yeniden yasaklandı

2 ay önce
20 kez görüntülendi

Pakistan’da TikTok yeniden yasaklandı
Reklam

Pakistan Telekomünikasyon Ajansınca (PTA), Twitter’dan yapılan açıklamada, TikTok uygulamasına ve platformun internet sitesine erişimin engellendiği duyuruldu.

Açıklamada, uygun olmayan içeriklerin TikTok’ta varlığını sürdürmesi ve platformun bu tür içerikleri kaldırmada başarısız olması nedeniyle laf konusu yasaklanmış kararının alındığı kaydedildi.

Bu Vesile Ile Pakistan’da 9 Ekim 2020’den bu yanlamasına TikTok’a 4 kez yasak getirildi.

Pakistan Telekomünikasyon Ajansı, 9 Ekim 2020’de TikTok’u “ahlaksız” içeriklerin denetleme edilemediği gerekçesiyle yasaklamıştı.

Ajans, 19 Ekim 2020’de TikTok’un müstehcen ve uygun olmayan içeriklerin yayılmasıyla ilgisi bulunan hesapları engelleyeceğine dair verdiği teminatın arkasında TikTok’a getirilen yasaklamanın kaldırıldığını açıklamıştı.

Pakistan, Hindistan’ın ardındaki TikTok’u yasaklayan 2’nci Asya ülkesi olmuştu.

Peşaver Yüksek Mahkemesi ise 11 Mart’ta “toplumda müstehcenliği yaydığı” gerekçesiyle TikTok’un yasaklanmasına karar vermişti.

Mahkeme, 1 Nisan’da TikTok üzerindeki yasağın kaldırılmasına hükmetmişti.

28 Haziran’da ise Sindh Yüksek Mahkemesinde TikTok’un yaydığı “ahlaksız ve müstehcen” içerikler nedeniyle mağdur bir Pakistanlının söz konusu sosyal medya uygulamasına karşısında açtığı davanın duruşması görüşülmüştü.

Mahkemenin kararında 8 Temmuz’daki bir sonraki duruşmaya değin TikTok’un askıya alınmasına hükmedilmişti.

2 Temmuz’da duruşma, 28 Haziran’da ahlaksız ve müstehcen içerikler sebebiyle sosyal medya uygulaması hakkında verdiği “askıya alma” kararını sona erdirmişti.

KAYNAK: AA
Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık